Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha van gázriasztó-pisztolyra...

Ha van gázriasztó-pisztolyra engedélyem, akkor magamnál tarthatom azt Németországban is (Szászország)?

Figyelt kérdés
Mivel kocsival megyek Szlovákiára és Csehországra is vonatkozik a kérdés. Németországban milyen a törvényi szabályozás? Hasonló mint nálunk?

2018. szept. 4. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Viselére vagy tartásra van engedélyed? Viselni viselheted engedéllyel, de külföldön bajod lesz belőle. (Munkakör függő). A tartása itthon nem engedélyhez kötött. Szállítani csak saját dobozában, “szétszerelve” üres tárral, fesztelenítve lehet, utastértől elszigetelt helyen lehetőleg.
2018. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Viselési engedélyt még nem váltottam ki itthon, egyenlőre feleslegesnek gondoltam, de ha kiváltom az itthonit, akkor gondolom azzal még nem ruháznak fel ugyanazokkal a jogokkal Németországban. Szóval a viselési engedély nem érvényes az egész Eu-ra, a többi országban is ki kell váltani?


Tudsz valamit a szabályozásról, hogy Németországban hogy megy a dolog?

2018. szept. 4. 22:23
 3/9 árokpart ***** válasza:
90%
Pontosan nem tudom, de szinte majdnem biztos, hogy Németországban nemcsak a tartása de a viselése is engedélymentes. A cseheknél, szlovákoknál egészen biztos, hogy a viselése sincsen engedélyhez kötve. Nálunk ki kell rá váltanod a viselésit ha magaddal viszed az utcára a pisztolyt.
2018. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Németországban 18 év felettiek lehet csak, PTB tanúsítvánnyal rendelkezik és "Kleiner Waffenschein" kell hozzá, ha viselni akarod a házon kívül. Ha csak otthon tárolod, akkor nem kell semmi.
2018. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja ez kimaradt: demonstráció, mozi, színház, konzert, sportrendezvény, ahol ilyen tömeg van, oda nem viheted, ott tiltott, mint ahogy szilveszterkor sem lövöldözhetsz vele
2018. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

magyarul, ha elkapnak az autóban vele és nincs engedélyed rá, azért jól megbaxarintanak illegális fegyvertartás miatt, max 10ezer eurós a büntetés


"Führen von nicht erlaubnispflichtigen Waffen (z.B. Schreckschusswaffen) ohne kleinen Waffenschein


Bußgeld von bis zu 10.000 Euro "

2018. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos,jól mondják a törpbiek.

Lényegében a kihalt utcán lehet nálad és kész. Nem szállhatsz fel vele U-bahn_ra,meg buszra. Nem mehetsz be vele egy boltba se. Ez persze nonszensz,de jogilag erről van szó.

10 vagy 15 euró az ,,erkölcsi" ezután 100 euró a kleiner waffenschein.

Mindenesetre jobb megcsinálni szerintem,ha már itt vagy Németországban.


Hiszen tudjuk:-

Inkább a biróságra mint kórházba!

2018. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hoppá, kell hozzá erkölcsi? ez nekem is új, ezt nem tudtam :-) én is gondolkodok egy ilyen fegyveren, de ez a rész kimaradt.
2018. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 6. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!