Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyes önkormányzatok mikor...

Egyes önkormányzatok mikor jönnek rá, hogy nem attól lesz biztonságosabb a kerület (város), hogy minden sarokra kamerát raknak?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már itt kérdésem, de bosszant a dolog.

Nálunk ez a fő mutyilehetőség, az én kerületemben ezek a "stadionok", az EU-s pénzek nyelőhelyei.

Eközben mi, lakók semmi hasznukat nem látjuk. Ugyanúgy vizelnek, szemetelnek, drogoznak mellettük, firkálnak, rongálnak és kirabolnak a kapualjban. A rendőrség aduászai: pont nem működött, pont nem arra nézett.



Most utánanéztem pár külföldi forrásnak.

Külföldön nem szeretik a kamerákat, zavarja az embereket.

Számtalan tanulmány, vizsgálat szól arról, hogy az autólopást enyhén visszaszorítják, más bűnt egyáltalán nem, a felderítést csak pár %-kal javítják.


Eközben pl rendőrt alig látni az utcákon.



2018. okt. 19. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
A kamerákat nem azért rakják ki hogy bármi is biztonságos legyen.
2018. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Engem spec nem zavar a kamera. Megyek az utcán és annyi.

Nagyon sok bűncselekmény felderítésében segítség a kamera, ha az rendeltetésszerűen van használva.

2018. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendeltetésszerűen ugyan biztos nincs használva.



De ezek szerint nyugaton se, ha ennyire rosszak a tapasztalatok vele.

2018. okt. 19. 20:14
 4/8 L.. István ***** válasza:
85%
Engem nem zavar, legyen csak sok. Zavarja azt, aki valami sumákságot csinál. Ha mindenütt rendőr lenne akkor meg az lenne a baj.
2018. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Pedig szerintem hasznos, ha beléd kötnek a perui indiánok (vagy akárki), akkor jól jön, hogy rá tudsz mutatni egy kamerára, hogy: "Megéri neked az a mondjuk 3 év börtön az a pár ezer forint/telefon/ nem tudom mi*?


(*amiért épp belém kötnek)

2018. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mifelénk nem zavarja a bűnözőket a kamera.
2018. okt. 19. 20:35
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó mindegy.

Lesz, ami lesz.


Vannak sajnos más dolgok is, amik mutyi, lopás alapját tudják képezni és pénznyelő látszaintétkedések.

2018. okt. 20. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol ki van írva ugyan, hogy kamerával megfigyelt, de nincs kamera vagy nem működik. A pénzt nyilván felvette valaki.
2018. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!