Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon indítható...

Magyarországon indítható büntetőjogi eljárás a mindenkori legfőbb ügyész ellen a jelenlegi törvények alapján?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy mentelmi joga van. Azt ki veheti el tőle?

2019. aug. 16. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs olyan, hogy "jelenlegi törvények". Ugyanis ha kiderül, hogy azok nem jók a hatalomnak, akkor azonnal átalakítják úgy, hogy jó legyen.

Más szavakkal: a jelenlegi főügyész elmozdításához nem a mentelmi jogának megvonása kell, hanem az Orbán rendszer megdöntése.

2019. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszadó válasza a jó. Amíg kölcsönösen bevédik egymás valagát az országot irányító hatalmasságok, esélytelen törvényes úton fellépni ellenük.

Vagy meg kell dönteni a rendszert, vagy fogsz egy PAMR sznajper puskát, jól megtöltöd, és a messzetávolból a saját kezedbe veszed a dolgokat.

2019. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Időlegesen. De hosszú távon a "saját kezembe veszem a dolgokat" című tevékenység társadalmi szinten nem működik. Egyéni szinten néha igen.
2019. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem is kell, hogy működjön hosszú távon. Az első tucat halott után alaposan meghúznák magukat.

Nem véletlen, hogy a vécére se mernek kimenni a gorilláik nélkül.

2019. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Aha! Nem érdemes számunkra szimpatikus elképzelések alapján cselekednünk, mert könnyen visszájára sülhet el. Azért érdemes lenne alaposabban megvizsgálni azt a wc-re menést.

Merthogy így volt ez például mintegy 70 éve is. Aztán 1956 októberében mégiscsak felmennek a tetőkre a Kossuth téren, és onnan intézkedtek. Meg másutt is. Az ugyanis egy más minőség, az egyszemélyi cselekmény és a gorillák esetéhez képest.

2019. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, én ezt tudom. Ettől függetlenül tényleg nem mennek sehova a gorilláik nélkül. Gondolom tisztában vannak vele, mennyire "szereti" őket a nép. Tehát igenis félnek.
2019. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezeket én is tudom,legalábbis érzem. De most az elméletre lennék kíváncsi. Amíg nincs európai ügyészség, elméletben ki vonhatná felelősségre a legfőbb ügyészt? Ki vádolhatná meg jogilag, illetve elvehető-e a mentelmi joga, ha maga nem mond le róla?
2019. aug. 16. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2011. évi CLXIII. törvény az ügyészségről, 3. §

"(5) A legfőbb ügyészt és az ügyészeket az országgyűlési képviselővel azonos mentelmi jog illeti meg.

(6) * A legfőbb ügyészre az országgyűlési képviselők mentelmi jogával kapcsolatos eljárási szabályokat kell alkalmazni. A mentelmi jog felfüggesztése tárgyában az Országgyűlés dönt, a mentelmi jog megsértése esetén a szükséges intézkedést az Országgyűlés elnöke teszi meg."

[link]


Szóval igen, elvileg(!) indítható, ha az országgyűlés felfüggeszti a mentelmi jogát.

2019. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Mire föl? Hivatali kötelezettség megszegése? Vagy melyik Btk.-tényállás alapján? De igazából lényegtelen, ha úgy adódik, hogy egy közvádas bűncselekményt követ el (6 db kivételével mindegyik az), akkor az OGY jogosult egy ügyészségi indítványra felfüggeszteni a legfőbb ügyész mentelmi jogát. Na de most képzeljük el azt az idióta helyzetet, hogy egy alárendelt ügyész, pl a Fővárosi Főügyészségen vádat emelne a saját főnöke ellen. Szóval inkább úgy mondanám hogy elméleti lehetősége megvan, a gyakorlatban meg majdhogynem 0% az esélye annak, hogy ilyen történjen.
2019. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Sőt, abban se vagyok biztos, hogy lehetséges, a mentelmi joggal bíró személyek esetében a mentelmi jog felfüggesztését mindig a legfőbb ügyész kezdeményezi az illetékesnél, tehát akár az is előfordulhat hogy saját mentelmi joga felfüggesztésére kellene indítványt tennie ami nyilván nem elvárható. Vagy az adott bíróság, de ahhoz meg már előrébb kell tartania a büntetőeljárásnak, ami mentelmi joggal bíró személy esetén elég körülményes
2019. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!