Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » November 1-től egyszerűsített...

November 1-től egyszerűsített foglalkoztatott vagyok előtte diákként dolgoztam. Most közölték velem. Mennyire ütközik jogszabályba, hogy csak most szóltak?

Figyelt kérdés
Tegnap írt a főnököm, hogy már egy hónapja így dolgozom, viszonr így az órabérem is jóval kevesebb. Valami szerződést keresett rajtam, amit elvileg elküldtek nekem, de én semmit sem kaptam. Most akkor gyakorlatilag több mint egy hónapja szerződés nélkül dolgozom, ráadásul jóval kevesebbért és még csak most szóltak. Ezzel a félrevezetéssel merre lehet fordulni? Keresgéltem a neten, de semmit nem találtam. Előre is köszönöm a segítséget!

2019. dec. 9. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván te is tudtad, hogy október 31-én megszűnt a szerződésed az iskolaszövetkezettel. Ennek ellenére továbbra is dolgoztál, noha tudtad, hogy nincs szerződésed.

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén nem kötelező a szerződés egyébként.


Azt pedig honnan veszed, hogy a béred kevesebb, ha nem láttad a szerződést? Efo esetén a bruttó bérből nincs munkáltatói levonás, annyit kapsz nettóban is.

2019. dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Üzenetben írta, hogy mennyi a jelenlegi bérem, semmilyen szerződésről mem beszélt tegnap estig nekem, azt mondta október végén,hogy megoldják, nyugodtan dolgozhatok tovább. Tehát akkor még szó sem volt arról, hogy új szerződést kell kötni.
2019. dec. 9. 10:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tudtam, hogy most nem diákként dolgozom, mivel kérték a diákigazolványom (esti tagozatos vagyok) meg iskolalátogatási papírt is.
2019. dec. 9. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!