Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kádár-rendszer törvényei...

Kádár-rendszer törvényei alapján ha valakit elítéltek?

Figyelt kérdés
Ha valakit a Kádár-rendszerben elítéltek olyan bűnökért ami a rendszerváltás után már nem volt bűn (például nyíltan beszélt a rendszer ellen), akkor ha a Kádár-rendszerben bekerült a bűntetett előéletűek közé, akkor a rendszerváltáskor felmentették a bűne alól, vagy hogyan zajlottak az ilyen esetek a rendszerváltáskor?

2020. febr. 20. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha még töltötte a büntetését, akkor elengedték neki a fennmaradót. A priuszból is törölték a nyomát.
2020. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem

Szóval ha valakit elítéltek pl 85-ben munkakerülésért, akkor 94-ben már kaphatott erkölcsi bizonyítványt.

2020. febr. 23. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Nem ismerem a jogszabályok akkori állapotát, hogy meddig élt a priusz, de a mostani alapján lehetséges. Úgy értve, hogy az biztos, hogy KMK miatt lehetett pénzbüntetést kiszabni, meg lehetett szabálysértési elzárást vagy letöltendőt adni. És a jelenlegi jogszabályok alapján a pénzbüntetés esetén egyáltalán nincs priusz, szabálysértési elzárás esetén a szabaduláskor törlődik. Ami kétségessé teszi, az az, hogy jelenleg 5 év alatti letöltendő esetén a szabadulást követő 10 év múlva törlődik, a KMK felső határa meg 1 év letöltendő volt. Nem tudom, akkoriban mennyi idő után mentesült az elítélt, lehet, hogy 5 év múlva, de nem biztos.

2020. febr. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a végén nem jót írtam. Mivel '89-ben megszűnt a KMK, így onnantól ez már nem volt tényező, tehát onnantól kaphatott erkölcsit az illető, még akkor is, ha nem telt el a megfelelő számú év.
2020. febr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyílván nem arra gondolok, hogy pl ha valaki megölt valakit akkor törlődött-e, mert nyílván nem. Hanem azokra a bűncselekményekre/szabálysértésekre amelyeket kizárólag az a rendszer alkalmazott.

Például hallottam olyat, hogy valakit azért ítéltek évekre a 80-as évek közepén, mert nyíltan megkérdezte, hogy ki szavazta meg Kádárt.

2020. febr. 25. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!