Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet az csinálni legálisa...

Meg lehet az csinálni legálisan a mai adatvédelmi törvényekkel, hogy telekamerázom a kertemet nline rögziséses modszerrel?   Ha igen s elmegyek fél évre kulföldi munkára s hazajöve azt látom ki van fosztva,

Figyelt kérdés
olyan szinten hogy kazán, eresz is leszerelve, feltörve, kirabolva, s a videok tételesen mutatják naprol napra honaprol honapra, ahogy a szomszéd hordja át a cuccaimat magához, egy ilyen megsemmisitő kifosztás miatt elperelhetem az egész házát s a nygudijja harmadát élete végéig? Mi erre a gyakorlat?
2020. márc. 5. 14:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A táblát ráérsz az után is kitenni, hogy felvetted. Bizonyítsa be, hogy nem volt kint. A lényeg, hogy legyen bizonyítékod.

Viszont ne a bosszú vezéreljen, hogy elveszel mindenét, hanem a károd akard megtéríttetni. De ezt előbb végig kell vinned, meg kell, hogy ítélje a bíróság. Aztán ha ez azzal jár, hogy nem tudja megtéríteni, akkor jön az, hogy a végrehajtó elviszi a házát. (Bónuszként meg lesz egy másik szomszédod, vagy megveszed te az árverésen.) De eddig hosszú lesz az út, mert attól, hogy egy lopást bizonyítasz, a többit nem biztos hogy fogod tudni, különösen, hogy gondolom tagadni fog, hogy szerinte nem is volt neked olyan, amit rá akasz fogni. Szóval óvatosan, de ravaszan! Drukkolunk neked.

2020. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
ha mindenét elveszem akkor se tudja megtériteni a káromat. az oké hog a biroság kell hozzá, a kérdés mi kell ahhoz hogy a biroság ezt megtehesse. ha egyvalamiről lesz video, mondom, akkor max azt fogja tudni visszaadni ezért kell tengernyi mindenről video. ott nem lesz másik szomszédom, mert mint irtam az én házam gazdasági totálkáros lesz... de a legfőbb hogy ugy kellene az egészet megcsinálni, hogy a végén ne én legyen a vádlott... mert sajnos igaza van annak aki arrol irt, hogy jogai vannak. a lényeg az lenne, hogy ugy kamerázni - legálisan hogy onnantol kezdve mindent vegyen. hamar el fogja érni a háza értékét plusz a hátralevő életében a nyugdija egyharmadát. de ettől még az én teljes károm nem fog megtérulni, csak legalább valamit visszakapok...
2020. márc. 5. 16:36
 13/13 A kérdező kommentje:
szoval mindenképpen biroságon kötne ki az ugy (nem is tudom, hol máshol lehetne perelni) de a biroság csak bizonyitékok alapján tud itéletet hirdetni, a kérdés a bizonyiték megszerzésével kapcsolatos.
2020. márc. 5. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!