Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi értelme lett volna...

Mennyi értelme lett volna zaklatásért feljelentést tennem az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Még 20 éves koromban (már 30 vagyok) történt, hogy az emailcímemre kaptam egy levelet egy kamunévvel regisztrált emailcímről, ami a tartalma miatt elég ijesztő volt. A feladó lényegében a rólam szóló szexuális fantáziáit írta le. Nem tartalmazott különösebben erőszakos dolgokat, de nyilván így is rohadtul félelmetes volt az egész. Annyi szöveg volt hozzáfűzve, hogy a véleményemre kíváncsi. Nagyon beparáztam, de nem tudtam, mit csináljak, és szégyelltem is erről beszélni, a neten akkor azt olvastam, hogy nem szabad reagálni, mert a feladó pont azt akarja, és akkor tovább folytatja majd. Így nem is reagáltam. Kb. egy héttel később jött még egy üzenet, hogy na, mi a véleményem az előző üzenetről. Aztán feladta, soha többé nem írt nekem. Sokáig féltem még, hogy jön egy újabb üzenet, vagy valami durvább történik, de végül semmi nem lett. Közben fősulira jártam, rohadtul nem is akartam ezzel foglalkozni, erre gondolni, csak el akartam felejteni az egészet és reménykedtem, hogy nem lesz baj.


A mai eszemmel talán már feljelentést tennék, de nem tudom, foglalkozott volna-e a rendőrség egyáltalán ilyen üggyel, vagy hogy ez már kimerített volna-e valamilyen bűncselekményt, mert úgy tudom, a zaklatásnak rendszeresnek kell lennie, na most ez a két üzenet nem tudom, elég lett volna-e ahhoz, hogy komolyan vegyék az esetem...

Szerintetek foglalkozott volna ezzel a rendőrség? És ki tudták volna valahogy nyomozni a feladót? Nyilván azóta is töröm a fejem, hogy ki lehetett az, gondolom, valami akkori ismerős, de magamtól sosem fogom már tudni kinyomozni... Azóta egyébként munka miatt már nem is élek Magyarországon, szóval inkább elméleti a kérdés.



2020. ápr. 10. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tartalmazott fenyegetést, vagy nem volt ismétlődő, zaklató jellegű a megkeresése, akkor semmi törvénybe ütközőt nem követett el az illető. Tehát a rendőrség semmit se csinált volna.

Két levél szerintem sem rendszeres, vagyis a zaklatás nem valósult meg.

2020. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, kimondott fenyegetés nem volt, nem írt olyat, hogy valami rossz történik majd velem.

De talán megértitek, hogy fiatal lányként összességében mégis rohadtul fenyegetőnek éreztem, hogy névtelenül a rólam szóló szexuális fantáziáiról ír nekem valaki...

2020. ápr. 11. 00:44
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Szexuális zaklatásnak minősült, de szerintem nem vették volna a rendőrségen komolyan az ügyet főleg akkoriban. Annyiból érdemes lett volna bejelenteni, hogyha bűnismétlés történik, akkor többszöri bejelentés esetén már komolyabban veszik talán.


Kár volt ezen amúgy annyit parázni, valószínűleg egy véletlenszerűen kiválasztott áldozat voltál.


Velem is volt olyan, hogy egy angol fickó rám írt Hangouts-on, hogy látta a profilomat az instagramon, és hogy milyen klassz csaj vagyok meg így meg úgy, és jót dumálgattam vele poénból, aztán mondtam neki, hogy de most már jó lenne, ha elmondaná, hogy honnan vette a címem és a többi, mert nem is vagyok oda regisztrálva,, én nem is tudok angolul, csak a Google fordítóját használom, és nem is vagyok nő, a nevem végén lévő ly tévesztette meg. Erre azt írta, hogy szent szar! Erre jött olyan dumákkal, hogy küldjek neki képeket, hogy tudja, hogy nem robottal beszél, erre csak annyit írtam, hogy nem érek rá, mert éppen turmixot kell készítenem.

Aztán letiltottam.

Szóval teljesen poénra vettem, aztán meg letiltottam.

Lehet, hogy egyből le kellett volna tiltanom, de mindegy, nem lett gáz.

2020. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
71%

# 3: "Szexuális zaklatásnak minősült"


Pontosan melyik paragrafus szerint?

2020. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én sem értem. Mármint igen, én is szexuális zaklatásnak éreztem, de tudtommal konkrétan ilyen nevű bűncselekmény nincs, legalábbis akkor nem találtam semmi ilyet, csak a sima zaklatást.
2020. ápr. 13. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!