Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kijárási korlátozás megszegé...

A kijárási korlátozás megszegésének számít, ha a gyerekek az utcán csoportban rollereznek?

Figyelt kérdés
4-5 gyerek külön-külön családokból, (többek közt az én testvérem is) napi rendszerességgel 1-2 órát játszanak/rollereznek kint az utcán. A távolságot nem tudom, hogy betartják-e, nem vagyok ott. Ez szabályos?

2020. ápr. 17. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Elvileg nem szabályos. Mert csoportban teszik.
2020. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan rollerezzen gyereknek az a dolga fejlödjön.
2020. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne egymás mellett rollelezzenek és akkor rendben van. De ha egy háztartásban éltek akkor úgyis mindegy, ezért is hülyén van megcsinálva ez a korlátozási intézkedés.
2020. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha csoportban teszik és nem egy háztartásban élnek, akkor igen. Függetlenül attól, hogy járvány ide-járvány oda, miből gondolják, hogy embereket hónapokig bezárva lehet tartani? Pláne gyerekeket.
2020. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 árokpart ***** válasza:
61%
Szerintem sem lehet már ezt az állapotot sokáig fenntartani.
2020. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma hallottam Viktortól, hogy tervezik bizonyos településeken a szigorítást. Nyilván Budapest köztük lesz. Bár arról nem volt szó, hogy milyen jellegűt. Mert pl. plázában még mindig lehet csoportosulva sétálgatni.
2020. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Százhalombattai vagyok, az Budapest közelében van, akkor remélem itt is lesz majd szigorítás.
2020. ápr. 17. 17:25
 8/10 anonim ***** válasza:
#4, hogy miből gondolják, nem tudom. Én csak azt tudom, hogy a "bezárva" szó nem szerepel a rendeletben, továbbá még azt, hogy elég sokan elég jól tudják kezelni. Nem gondolom, hogy ez a gyönyörök gyönyöre, de hogy elviselhető szinten kivitelezhető, azt tudom. Több munka, több fantázia, kétségtelen. De megoldható. Különösen, ha az alternatívát és az azzal járó problémákat állítom szembe vele.
2020. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én csak azt tudom, hogy a "bezárva" szó nem szerepel a rendeletben, továbbá még azt, hogy elég sokan elég jól tudják kezelni."

A rendelet egyértelmű. Persze, nem kell bezárva a 4 fal közt ülni. De ne csoportosuljanak az emberek az utcán, illetve akik elmennek sétálni, vagyis kimennek az utcára, azok családtagjai legyenek egymásnak, akik amúgy is egy háztartásban élnek. Szerintem az, hogy az utca gyerekei összejönnek, az pont nem fér ebbe bele a korlátozás szerint.

2020. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi deszkáztunk és megállítottak, de csak annyit mondtak ,,legalább ha rendőrt láttok, kicsit oszoljatok szét". Szóval csak a csoportosulás az amiért megállítanak szerintem, legalábbis eddig és utána se volt probléma, miután rendőr láttán 2-3 méterre "szétoszlottunk"... :D
2020. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!