Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a postai alkalmazott...

Ha a postai alkalmazott számviteli törvényt sért, akkor azért személyi felelősséggel tartozik?

Figyelt kérdés

A posta kiállított egy számlát, hibásan.

Elismerik, de nem hajlandóak jóváíró, helyesbítő számlát kiállítani. A törvény betűje világosan fogalmaz, hogy ezt kell tenniük.

A postavezető felhívta a "felettesét" valahol a posta berkein belül, Ő egy törvény ellenes megoldást mondott, erre a mi postánk vezetője azt akarja végrehajtani, nem a törvény szerint írtakat.


2020. ápr. 20. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:

A könyvelőmnek is aki korábban az APEH-nél könyvelt kikerekedett a szeme, hogy mit csinálnak.

Szóval kit vonnak ilyenkor felelősségre ?

Vajon hová kell ilyenkor fordulni a NAV-hoz, vagy a Posta felügyeleti szervéhez ?

2020. ápr. 20. 17:29
 2/9 anonim ***** válasza:

mindkettőhöz, NAVhoz és az MNB-hez is

[link]


amúgy mit akarnak csinálni, ami törvényellenes szerinted?

2020. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elrontottak egy számlát, amit jóváíró/helyesbítő számlával kellene orvosolni a számviteli szabályok szerint.


Ők azt mondják, hogy majd ha jön egy másik vevő és nem kér számlát, akkor majd azt a számlát kapom meg én.


Ugye itt az van, hogy amit én kiállítottam számlát a vevőm részére és elhelyeztem a csomagban, annak a teljesítési dátuma mondjuk 15-re szól.

15-én postára adtam a csomagot. Ezzel az én részem rendben is van.

Kiderült, hogy véletlenül nagyobb csomagsúlyt vitt be a számítógépbe, emiatt nagyobb lett a feladási összeg. Mivel sok csomag lett feladva egyszerre, ezért ez ott helyben nem tűnt fel.

Utána nézve viszont kiderült a hiba.

Magyarán a postától visszatérítés jár. A visszatérítésnek viszont papíron nyoma kell, hogy legyen, mivel így stimmel a könyvelés.

Ők 20-án akartak egy új számlát adni a 15-ei feladásomról.

Ez azzal jár, hogy a 15-ei feladásomról nem lesz postai számlám, 20-ára viszont van egy postai számlám, de nincs csomagfeladásom.

Ez így bukta.

2020. ápr. 20. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
"Ők azt mondják, hogy majd ha jön egy másik vevő és nem kér számlát, akkor majd azt a számlát kapom meg én." mi a faaasz???
2020. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ezek hülyék
2020. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a legszomorúbb, hogy mindenhol a helyi posta számlakiállító "cég" és a postavezető nincs tisztában azzal, hogy mit kell tenni egy elrontott számlával.

Ő felhívott egy általa okosabbnak mondott belsős valakit.

Lehet, hogy náluk ez a hierarchia.


- Kisasszony az ablaknál

- Postavezető

- Okos belsős valaki

- Még okosabb többen valakik

- Még-még okosabb könyvelő valakik

- Posta vezérigazgató

- Az univerzum ismeretlen zöld lényei

- Isten

- Számviteli törvény.

2020. ápr. 21. 00:46
 7/9 A kérdező kommentje:

Bár nem is értem mit csodálkozom ezeken a dolgokon.

Állandóan változik a dolgozók összetétele. Sokszor tanulók ülnek az ablakoknál, mert ez a posta valami kiképző tábor.

Hányszor de hányszor segítek a csajoknak, hogy most éppen mit kell nyomni a gépen, hogy minden jó legyen.

A napokban is, mondom az ablakos csajszinak, hogy F4-et nyomjon.

Erre beszól a főnöknek, hogy "Ágika , kellene egy kis segítség"

A főnök kinézett és legyintett, majd rám mutatott, hogy Ő tudja...

Erre az ablakos csajszi kínjában megnyomta az F4-et.

És jó lett, tovább tudtunk haladni.

2020. ápr. 21. 00:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett a vége!
2020. ápr. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma is mentem postára és átvittem a posta vezetőnek a számviteli törvény szövegét.

Azt mondta, hogy nem tud mit tenni, mert a felettese mást mondott.

Mondtam neki, hogy a felettese a törvénnyel ellentétes dolgot mond, akkor a felettes lesz a felbujtó, míg a postavezető a végrehajtó lesz a törvénysértésben. Ezen egy kicsit elgondolkodott, de valahogy nem láttam a szemében a szikrát.

Holnap is viszek csomagokat, ha akkora sem jön meg az esze, akkor benyújtom a felügyeleti szervhez az iratokat, nem fogok vitatkozni vele egy törvény végrehajtásában.

2020. ápr. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!