Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen feltételnek kell...

Milyen feltételnek kell megfelelnie egy jelenleg még Magyarországon nem anyakönyvezhető keresztnévnek, hogy az Akadémia engedélyezze azt?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezni kell az MTA-nál, nekik pedig nem szabad benne kivetnivalót találniuk.
2020. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy külföldi múlt század elejei regényhős neve átmehet az Akadémiánál? Teljesen realista regényről van szó, nem egy földönkívüli nevét akarnám engedélyezni. Sőt két külön női névként létezik is Magyarországon, de én úgy egyben szeretném használni, mint a regényben. Egy ilyen engedésére van esély, vagy ezt felejtsem el?
2020. ápr. 22. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, esély lehet rá, de előre nem lehet tudni. Az ilyesmit nem igazán lehet objektíven megítélni, szóval lényegében csak azon múlik hogy a döntőbizottságnak mennyire tetszik/nem tetszik.
2020. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Magyarnak kell lennie.
2020. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Magyarnak kell lennie? :D


Hogy oda ne rohanjak. Oké értem én, de akkor hogy a fenében bővül a lista? Mert szerintem attól lesz magyar, hogy felkerül erre a listára, és onnantól, ha nem is magyar legalább magyarosan használható lesz. Egyébként ELEANOR H. PORTER - Az élet játéka című regényének címszereplőjének a nevét szeretném adni esetleg a kislányomnak. Tudom, hogy a Pollyanna nem anyakönyvezhető még Magyarországon, de szerintem nem elfogadhatatlan, illetve ha Pollianna lesz belőle az se zavarna. De nem külön Polli Anna neveket szeretném adni, ami már most is megoldható. Van a családban egy kellemetlen Anna nevű rokon, nem szeretném, hogy a nevét viselje a lányom, de így egybeírva a rokon léte felett szemet tudnék hunyni.

2020. ápr. 22. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, szegény kölök...
2020. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próba cseresznye, ennél sokkalta furább és nyelvtörőbb neveket engedélyeztek már eddig is. Ha nem volt bajuk olyanokkal, mint Krizosztom, Modesztusz, Giszmunda, Szengláhák meg a többi "gyöngyszem", vélhetően ezzel sem lesz. Azért névadás előtt jól fontoljátok meg, hogy a gyereknek vajon nem fog-e az életben hátránya származni belőle.
2020. ápr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!