Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre vagyok vonható...

Felelősségre vagyok vonható azért mert elszállt az otthoni gépem, melyen kényszerűségből céges adatok is voltak? Tehát a saját gépemért vonnak felelősségre voltaképp?

Figyelt kérdés

Ha a cég engem home officera kényszerít de gépet nem ad hozzá mindenki használja ami van, a saját eszközét és erre az eszközre a munka során céges adat is kerül (értelmszerűen) és ez a saját gép elszáll (hw hiba vinyó bedöglött ) akkor ezért a dolgozó felelősségre vonható?


Hiszen a dolgozó saját eszköze ez a gép és eleve kérdés mit keres a céges adat egyáltalán a privát gépen, milyen cég az amely engedi hogy mindenféle ellenőrizhetetlen külső gépen céges bizalmas adat legyen?

És voltaképp kinek mi köze hozzá ha az én saját tulajdonomat képező gép tönkremegy? Miért dolgozom én egyáltalán saját gépen miért nem cégesen.

Szóval elképzelhető a fenti szituban hogy azért vonnak felelősségre mert az ÉN gépem ment tönkre (mely gépbe a cég soha egy fillért se adott) és ez a CÉGNEK rossz?


2020. máj. 8. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

Ennyi ésszel mégis mit dolgozol? Excel táblázatokat szerkesztesz?


Komoly munkánál alap dolog a biztonsági mentés. Fillérekért veszel egy új vinyót vagy ssd-t aztán mindig rámented.

Vagy online mentés pl onedrive, gdrive akármi.


Én ki is rúgnálak.

2020. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Utána még meg is vernélek.


Utána elküldenélek egy info boltba adat vissza állításra saját pénzen.


Ha a vinyó 1x csak elszállt, az adatok még rajta lehetnek, részben vagy akár teljesen.

Én a helyedben ezzel kezdeném...

2020. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha a munkaszerződésben nem szerepel ehhez kapcsolódó kikötés, vagy a homeoffice körülményeinek a részletezése, akkor a törvényszerinti alapesetben a munkáltatónak kell biztosítania a homeoffice körülményeit, mely esetünkbe magába foglalná a gépet is. Röviden fogalmazva: Ha nem adtak céges gépet és a munkaszerződésed szerint sem vagy specifikusan számonkérhető, akkor minden rendben van nálad, nem vagy hibás.
2020. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Viszont jól mondja az előző is. Ha van valami felhőtárolási lehetőség, akkor azt kell használni. Nem tudok olyan tipikus meghibásodásról, ami a memória tartalmát nyirná ki.
2020. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem adtak céges gépet és a munkaszerződésed szerint sem vagy specifikusan számonkérhető, akkor minden rendben van nálad, nem vagy hibás.

"


Akkor köszönöm, ezt mondták a jogiforumon is. Majd ha a cég vesz nekem gépet, és nem az én saját eszközömet használja közvetetten céges haszonszerzésre majd akkor lehet a céges eszköz állapotát számonkérni.

De amíg a saját eszközömet használom, addig pont annyit kérhet számon amennyit beleadott. Azt a semmit, azt a nullát azt számon is kérheti.


Köszönöm, akkor dupla megerősítés jogiforum + ez.

2020. máj. 8. 15:43
 6/19 A kérdező kommentje:

"Nem tudok olyan tipikus meghibásodásról, ami a memória tartalmát nyirná ki."


nem láttál még elszállt vinyót?

Én már nem egyet.

2020. máj. 8. 15:43
 7/19 A kérdező kommentje:

"illérekért veszel egy új vinyót vagy ssd-t aztán mindig rámented."


Majd én veszek a saját pénzből hogy a cégnek jó leygen? ember, te melyik bolygón élsz? Nem azon amin én az egyszer biztos.

2020. máj. 8. 15:44
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
Onedrive ingyenes. Te aztán lelkes dolgozó vagy. Rohadjon szét a cég.
2020. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Onedrive ingyenes. Te aztán lelkes dolgozó vagy. „


Na ez meg tipikusan az a szitu amikor a hülye okoskodik.


Már az elején kijelentették hogy cég által nem ellenőrizhető felhőre (gdrive onedrive onenote simplecloud stb) TILOS bármit menteni.


És majd beindul a privát céges felhő dedikált VPN-nel. Ami persze azóta se indult be, hír sincs róla.

Na most akkor mi marad mentésre? A helyi gép. AMi meg az enyém. És milyen felelőtlen sőt kőbunkó cég az amely

- eltűri hogy céges adat a privát gépen legyen (súlyosan felelőtlen)

- és még számon is kéri gebasz eseteén ahelyett hogy mélyen kussolna és elmélkedne az adatbiztonságról amit a cég dolga kialakítani (kőbunkó)


Erről ennyit.

De ammáron nem érdekel megjött a jogiforumról a munkajogász válasza, fedezve vagyok, saját gép miközben a munkavégzés feltételeinek biztosítása a cég dolga egyértelműen, egyoldalúan szabályozás nélkül elrendelt home office amiről a szerződésben szó sincs = így járt a cég.

Még ahhoz is hülye volt a cég hogy legalább papíron leszabályozza ezt. Pedig az még pénzbe se került volna.

2020. máj. 8. 16:27
 10/19 A kérdező kommentje:
És mielőtt valaki benyögné hogy "na te se leszel itt sokáig" 10 éve itt vagyok és 10 év múlva is itt leszek
2020. máj. 8. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!