Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért kezelik...

Magyarországon miért kezelik ennyire egyoldalúan a Bándy Kata féle eseteket?

Figyelt kérdés
Az RTL. Klub Bűnös Lelkek című műsorában elevenítették fel elég részletesen ezt az esetet. Félreértések elkerülése végett, nem támogatom, sőt elítélem az ilyen bűncselekményeket. Csak azt veszem észre, hogy a nőkkel szembeni erőszakos bűncselekményeknél hajlamosak erősen felnagyítani a dolgokat, és jobban meghurcolják az elkövetőt mint amennyire megérdemli. Ez ebben a szituációban is igaz Péntek Lászlóra. Azt pedig valamiért sosem vizsgálják meg, hogy az áldozat mennyire volt hibás, hogy idáig fajult a dolog. Mennyire csinálta meg magának a bajt. Kifejezetten undorítónak tartom, hogy a média, és a közvélemény megpróbálta rákenni Péntekre, hogy csak úgy véletlenül, kedvtelésből támadt a számára ismertetlen Katára. Mikor egyértelmű, hogy ismerték egymást. Hiszen Péntek visszatérő vendék volt a Pécsi rendőrkapitányságon, ahol Kata dolgozott mint pszichológus. Talán még kezelte is. Az biztos, hogy két héten keresztül több randijuk is volt, és azon a bizonyos szórakozóhelyen is együtt buliztak. Tehát Kata valószínűleg játszott a srác érzéseivel, majd le akarta pattintani. Az ittas Péntek erre dühbe gurult és megtörtént a baj. Ez konkrétan egy óvatlan pillanat hevében gondatlanságból elkövetett emberölés volt. Tényleg nem akarom felmenteni Pénteket de nem hiszem, hogy előre megfontoltolt szándékkal tette volna, és az elborulása is valamilyen szinten jogos lehetett. Másnap pedig már nem is emlékezett az egészre. Pénteket életfogytiglanra akarták első fokon ítélni, de én még ezt a 40 évet is soknak tartom. Miért kezelik úgy az összes ilyen ügyet, hogy a "gonosz kegyetlen gyilkos megölte szegény ártatlan lányt"? Amikor ez nem egy Hollywoodi film. Ilyen esetekben általában okai is vannak az okozatnak.

2020. máj. 22. 00:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván te jobban ismered az ügyet, hiszen legalább egy riport-dokumentumot lattal ezzel kapcsoltban.

Nagyon komoly es alapos nyomozás volt az ügyben, hiszen rendkívül nagy volt a media erdeklodese.

Mégha igaz is lenne, hogy a sértett “játszadozott” P. László érzéseivel, ez akkor sem kicsinyít le semmit sem a tettből, sőt, ebben az esetben még súlyosabb is, hiszen akkor minden 3. embert meggyilkolhatnank...

Ez nem gondatlan emberölés, az teljesen más!

Egyébként igenis vizsgálják a sértetti közrehatást, de az, hogy valakit visszautasítasz vagy “játszol az érzéseivel” nem sértetti közrehatás. Aki nem képes elfogadni azt, hogy valaki nem akar vele lenni, az deviáns, nem való emberek közé. Egyébként az aljas indok nem véletlenül lett megállapítva az ügyben!

Egyedül azzal értek egyet, hogy elsőre a tész valóban túlzás volt, de a másodfok ítélete rendben van.


Pont azért ilyen súlyos az ítélet, mert olyan indokból ölte meg a sértettet Péntek, ami bárkivel, bármikor megtörténhet. Egy visszautasítás, összetört szív nem lehet mentő körülmény egy brutális emberölés esetén. Az pedig, hogy ittas volt, nem vehető figyelembe mentő körülményként, ebben a tekintetben is konzisztens a joggyakorlat.

2020. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert a " "gonosz kegyetlen gyilkos megölte szegény ártatlan lányt". Pont! Azt meg honnan veszed, hogy valóban ismerték egymást a cselekmény előtt? Mert Péntek azt mondta??? Ne zavarjon, hogy Bándy Kata a rendőrpszichológus volt, nem bűnözők lelkével foglakozott, hanem a kollégáival (rendőrökkel).
2020. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Az is elhangzott, hogy Péntek nyolcszor tett vallomást. Volt, hogy azt állította, hogy ismerték egymást, volt, hogy azt állította, hogy nem.

Honnan tudod ilyen biztosra, hogy ismerték egymást? Ott voltál? Csak mert az elítélt ezt mondta?

A rendőrségi pszichológus meg nem bűnözők lelkével foglalkozik, hanem rendőrökkel.


Ez pont olyan áldozathibáztatás, hogyha egy nő szoknyában van, akkor az az ő hibája, ha megerőszakolják.


Az az egyoldalú, hogy te készpénznek veszed, hogy Péntek igazat mondott. A kriminálpszichológus is megállapította, hogy alapvetően nem egy buta ember, jó manipulátor. Téged sikerült is megtéveszteni.

2020. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Emberölés "tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés"-sel büntetendő minősített esetét alapozza meg önmagában az "aljas indok" elkövetési magatartás is, ezt állapította meg P. L. esetében a bíróság jogerős ítéletében (korábban elsőfokon is).


Az "előre kitervelten" (köznyelvben: előre megfontoltan) elkövetési magatartást nem állapította meg P. L.-nél bírósági ítélet.


Az emberölés szándékos bűncselekmény, ahol az "az elkövető tudata átfogja a sértett halála bekövetkezésének lehetőségét, és ezt kívánja, vagy ebbe belenyugszik.".

[link]

2020. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Másrészt, Kata a barátaival bulizott aznap este, amelyet képek is tanúsítanak, ha Péntek ott lett volna, akkor a barátai emlékeztek volna rá.


A gondatlanságból elkövetett emberölés meg teljesen más. Ha nem vagy tisztában a fogalmakkal, akkor ne használd.

2020. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
"óvatlan pillanat hevében gondatlanságból elkövetett emberölés" - erre is van tényállás a Btk.-ban, konkrétan az emberölés után, 161. §, erős felindulásban elkövetett emberölés. Hogy a '78-as Btk.-ban hol, azt nem tudom pontosan, de ott is volt (mivel 2013 júliusában lépett hatályba, nem volt rá alkalmazható az új). Ez azt jelentené, ha valami erkölcsileg menthető érzelmi fellobbanás, "haragra gerjedés" pillanatnyi tudatszűkületet okozó körülmény a kiváltó ok, de nem elegendő a kóros elmeállapot megállapításához. A szerelemféltés, visszautasítás nem ilyen, sőt, aljas indoknak tekinti a gyakorlat erkölcsileg menthető helyett. Életfogytiglant kapott, melyből minimum 40 évet le kell töltenie ahhoz, hogy egyáltalán megvizsgálhassák a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét. Lehet az igazságszolgáltatási rendszerünknek, a résztvevőknek volt egy nem tudatos elfogultsága, hiszen mégiscsak valamennyire "egyet közülünk" végeztek ki. Én inkább azon csodálkozom, hogy az ügyet sikerült túlbuzgó rendőri eljárás nélkül megúszni, szerintem lett volna bőven olyan, aki biztosra ment volna és 1-2 bizonyítékot meghamisít vagy tanút befolyásol. Mindenesetre én megfelelőnek tartom az ítéletet, annak ellenére hogy a 2. ügyvéd azt nyilatkozta, hogy súlyosabban minősülő emberölések esetén is születtek enyhébb ítéletek. Valóban. De Péntek ült már korábban, ez pedig az egyén társadalomra veszélyességének magasabb fokát mutatja, vagyis hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása indokolt mint egy büntetlen előéletű elkövetővel szemben.
2020. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

A műsort nézve az jutott eszembe, hogy ez akár velem is történhetett volna (nő vagyok). Élt az utcánkban egy férfi, hasonlított is külsőre erre a Péntekre, és akárhányszor meglátott az utcán, rám köszönt. Értsd: sétáltam haza, ő pedig a az ablakon keresztül kiköszönt nekem, egymást követő napokon, nem csak egyszer-egyszer. Egy alkalommal, mikor az utcán összefutottunk, bemutatkozott, próbált beszélgetést kezdeményezni. Sajnos nem tudok bunkó lenni másokkal, így néhány kérdésre válaszolgattam, majd mondtam, hogy mennem kell. Volt, hogy ragaszkodott hozzá, hogy hazakísérjen (2 házzal laktam arrébb). Egyszer meg is akart puszilni.

Azért írtam csak ezt le, mert simán lehet, hogy ez a férfi is úgy gondolta, hogy mi most ismerkedünk meg hogy kacérkodok vele, aztán lehet, hogy mikor nem engedtem a puszit, ő is úgy érezte, hogy én csak játszottam vele.

Inkább azt tudom elképzelni, hogy Péntek megszólította Katát, aki próbált pár kedves mondattal hárítani, majd miután megtörtént ez párszor, Péntek már úgy képzelte, hogy van köztük valami - és mikor meg akarta csókolni, a lány ellenállt.

2020. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Péntek minden szava hazugság.

Azt is hazudta, hogy gyermekkora óta ismerte a lányt és azt is, hogy a bűncselekmény megtörténte előtt 2-3 héttel ismerte meg.


Bándi Kata nem kezelte és nem is kezelhette péntek lászlót. Bándi Kata a rendőrségi állomány pszichológusa volt és nem a fogvatartottaké.


Péntek egy, a társadalom nyakán élősködő, annak csak kárt okozó, arra veszélyes féreg volt, akit végre érdemei alapján itélt meg a bíróság. A 40 év éppen elég korrekt itélet.

Csak remélni tudom, hogy szabadulása napján épp egy olyan közlekedési baleset áldozata lesz, amilyet régebben ő maga okozott, amikor lopott kocsival száguldozott, jogosítvány nélkül.

2020. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%
Én jobban örülnék, ha a kérdező el balesetezne:)
2020. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Csodálkozok, mennyire kulturált válaszok születtek. Én nekiláttam, de a feleségem lebeszélt, hogy ne etessem a trollt, mert aki éjjel 3/4 1-kor nekilát egy ilyen gusztustalan kérdést kiírni, az vagy troll vagy részeg, vagy hülye, vagy ezek tetszőleges kombinációja.

Kedves Kérdező! Nem érzed gáznak, hogy nekiállsz firtatni egy olyan lány felelősségét, aki nemi erőszak, bántalmazás, majd gyilkosság áldozata lett? Ráadásul tényként állítva olyan f*szságokat, mint hogy randiztak, meg együtt buliztak aznap este... Ha idejönnél Pécsre, és mindezt előadnád a nyílt utcán, biztos nem úsznád meg ép bőrrel.

2020. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!