Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemet allampolgar a baratom,...

Nemet allampolgar a baratom, ha elvesz felesegul en is az leszek? Ha igen, mennyi ido mulva es mi ennek a folyamata? Hogyan mukodik ez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezt miért nem ő kérdezi meg odahaza? vagy legalább a itt nagykövetségtől.


egyébként ha jól tudom nem, csak bizonyos idő után lehet kérvényezni az állampolgárságot, de ahoz kint is kell élni.

2008. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A német állampolgárság megszerzéséhez nem elég a házasság. 8 évnyi kinttartózkodás után lehet igényelni, de le kell mondani a magyarról. Viszont a születendő gyermekeitek megkaphatják a magyar mellé a német állampolgárságot, de 23 éves korukig el kell dönteniük, melyiket választják.
2008. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nem o , hanem en szeretnem tudni, mar kinnt elek vele , egy eve es most kerte meg a kezemet,csak nem akartam tole megkerdezni, nehogy rosszul vegye ki magat a dolog. :)
2008. nov. 24. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom, ez németbe is hasonló, mint itt amerikában. Férjem állampolgár, én nem. 3 évet kell együtt élni és akkor lehet kérvényezni az állampolgárságot és letenni a vizsgát. A vizsgára kb. 2-3 évet kell várni. De a magyarról nem kell lemondani, hanem mellé megkapod az amerikait is. Tehát itt kb. 6 év alatt lehet elintézni.

Kérdezd meg a követségen. Ott tuti fogják tudni.

2008. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagynénéméknél ugyanez volt a helyzet, nagybátyám német állampolgár (magyarországi sváb, 1987-ben disszidáltak, ő megkapta az állampolgárságot, mert igazolni tudta a német származását), nagynéném viszont nem kapta meg. 15 évig éltek kinn, a gyerekeik német állampolgárok. Azóta hazaköltöztek, de mindenki megtartotta az eredeti állampolgárságát.
2008. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Miert van az , hogy lepontozzak amit en hasznosnak gondolok ? :(

Nem az allampolgarsag miatt megyek hozza,nem is nagyon erdekel, szeretek magyar lenni . :) De jobb ha tisztaban vagyok a dolgokkal. 8 ev azert eleg huzos. Azert az eleg szomoru, hogy hiaba EU tag Mo. is megsem illetnek meg azok a jogok mint a "regebbi EU orszagokbol jovoket".

Koszonom mindenkinek.

2008. nov. 24. 16:19
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

nem értem milyen jogok kellenek. munkavállalásira gondolsz? mert az miatt mennek mostanában itt magyar lányok hozzá a német párjukhoz. mi is közel álltunk ehez a szituhoz, de jött egy munka lehetöség nekem, így nem még várunk.

ha féjhez mész minden meg fog illetni ami a férjedet csak állampolgár nem leszel. de ahogy a második írta 8 év (én 5-röl tudtam de mindegy) kell hozzá hogy megkaphasd, de le kell mondanod a magyar állampolgárságodrol. mert az eun belül nincs kettös állampolgárság.

a születendö gyerekeitek meg bármelyik lehet, de attol hogy németben fognak megszületni még bármikor felvehetik a magyart, (de lehet akkor le kell mondaniuk a németröl)


gondolom már elkezdtétek beszerezni a házasághoz kellö papírokat, párod is nyilatkozik, stb.. aztán ha meglesz az esküvö akkor hitelesítettni kell magyarországon is vagy is vissza felé is pont ugyan ez a tortúra.

2008. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Ne haragudj kedves előző válaszoló, de rosszul tudod. Ha német állampolgárságot szerzel, akkor nem kell lemondanod a magyarról.

Magam is Németországban élek, és az egyik legkedvesebb itteni magyar ismerősöm éppen most fejezi be a német állampolgárság megszerzéséhez szükséges procedúrákat. Ő már több, mint 10 éve él itt német férjével és most döntött úgy, hogy német állampolgár is szeretne lenni. A vizsga, az embertelenül sok papírmunka és a hosszú várakozás után pedig elvileg még idén kész lesz a dolog.

2008. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szia! Immáron 13 éve élek Németországban. A férjem német, én magyar vagyok. Sajnos kettös állampolgárság már nincs, aláírás gyüjtéssel leszavazták, nehogy valaki kettös jogokat (s ez által esetleg kedvezöbb helyzetet) élvezzen. A gyermekünk "automatikusan" német állampolgárként született, ha az apa német, akkor ugyanis ez sem kérdés. Kedves kérdezö, te is lehetsz német állampolgár (de a magyarról le kell sajna mondani), ha jól tudom most módosították, már 8 év helyett 5 után meg lehet igényelni. A tartózkodási engedélyt is csak házasságkötés után 3 évre adják(hogy ily módon esetleges érdekházzasságokat kiszürjenek), s ezután kapod csak a véglegest.

Úgy tudom, ez az irányadó, kisebb eltérések viszont tartományonként léteznek.

Sok boldogságot kívánok!

2008. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
off! eun belül nincs kettös állampolgár ? bocs de ez érdekel !!!Nem azért van az eu hogy egy nagy "állam " legyünk ???
2008. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!