Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 előéleti pontom összegyűlt...

18 előéleti pontom összegyűlt de majdnem fél éve, írhatok kereset levelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem affelé irányúlna ,hogy 01.13-án egy szabályszegéssel a 18 előléti pontom összegyűlt. A határozat ami a vezetési jogosultság megszüntetéséről szól 06.10-én jött ki. A nyomtatványban feketén-fehéren levan írva (kétszer is) ,hogy Kpt.7.& értelmében ha pontjaim száma ELÉRTE a 18-at a Nyílvántartó 3 napon belűl értesíti az illetékes kormányhivatalt amely a vezető engedélyt 8 napon belűl visszavonja. Vagyis legkésöbb 01.24.-én a határozatott ki kellett volna küldjék. Vagyis bő 5 hónapot 18 ponttal jártam úgy ,hogy nem is tudtam róla. Tavasszal igazoltatva is voltam, jogsim érvényes volt, mehettem tovább. A személyes része az ,hogy ha tudom ,hogy elveszik a jogsim a nyár elején nem vizsgázok le A2-re és veszek egy motort hisz így csak decemberben lesz jogsim ami hát nemigazán motoros szezon már. Van bármiféle jogom arra irányulóan ,hogy az eltiltást onnan számolják ahonnan jogszabályban előírtan kellett volna számolják? Érdemes keresetlevelet benyújtanom? Köszönöm előre is a segítséget. :)



2020. júl. 1. 11:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat,*keresetlevelet.
2020. júl. 1. 12:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érdemes levelet írni. Viseld a tetteid következményeit. Tudom, hogy ez a mai világba már nem divat, de nem kell mindig a kibúvót keresni.

Szerintem a koronavírusos mizériák miatt késett ennyit a határozat.

2020. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És mikor lett jogerős az a szabálysértési határozat, amiben azok a pontszámok vannak, amitől összegyűlt a 18 pont? Mert elképzelhető, hogy a szabálysértési hatóság csak a jogerő után küldhette meg a Nyilvántartónak, aki csak ezután tudott intézkedni, tehát nem vezettél eltiltás hatálya alatt. Annál is inkább, mert a jogosultság megszűnéséről a határozat 06.10-én jött ki, mint írtad. Ez ellen nem lehetett fellebbezni?
2020. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Téényleg le leszek pontozva a magánvéleményemért, de amikor az ember összeszed 18 pontot, nem okoskodik meg kérdez...

Szerintem meghúzza magát, kussol, befogja azt az ótvaros pofáját és visszairatozik abba az utolsó szr szakmunkásba, ahonnan jött és megpróbál jobb emberré válni.

És még mindíg nem okoskodik. Pofáját befogja.

2020. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ez annyira tipikus :D


én nem tartom be a szabályokat sorozatosan megszegem őket, mindenki köcsög csak én vagyok a f*sza gyerek de aztán amikor engem ér (a véleményed szerint) igazságtalanság akkor meg tessék szépen kinyalni a seggem és megkegyelmezni "me nekem jogaim vannak" meg mer X meg Y törvény azt írja

Mialatt összeszedted a 18 pontot miért nem idézgetted a törvényeket?

2020. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Írhatsz. Ha mondjuk a pontok személygépkocsival jöttek össze, de kamionos vagy és ezzel keresed a pénzt. Akkor csak a személygépkocsira vonják majd be.
2020. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan ismerni kellene azt a szöveget amit megkaptál.

A büntető pontok számát csökkenti ha "önkéntes utánképzésen" veszel részt. A letett ilyen irányú vizsgák elektronikusan jelennek meg náluk a rendszerben és lehet hogy ez is befolyásolta az ügyedet, hogy közben megcsináltad azt az A2 vizsgát. Nem tudom, hogy az mikor történt, volt-e utána büntető pontod. stb.

Bármikor bárkinek írhatsz, az eredménye csak akkor derül ki ha megpróbáltad. Első lépésben nézz utána hogy MOST mennyi a büntetőpontod, hogy áll az ügyed, ezen a linken meg is van jelölve hol és hogyan teheted meg!

[link]

Az, hogy most elvették-e valójában a jogsidat, az nem derül ki abból amit írtál, csak hogy el kellett volna vegyék még januárban. Még az is lehet hogy most csak arról értesítettek, hogy akkor el kellett volna vegyék, de mivel közben megcsináltad az A2-t, lehet hogy leírtak pár pontot a meglevőkből és "visszaadták" neked a jogsidat közben - ha ez olyan utánképzésnek minősül amit elfogadnak.

Azért is nagyon fontos hogy utána járj a pontos helyzetnek, mert te fél éven belül szerezheted vissza a jogsidat egy ilyen utánképzéssel, utána elveszik és kezdheted elölről. Itt nagyon fontos hogy igazolni tudd hogy csak most kaptad meg a határozatot, őrizd meg az átvételről szóló elismervényed!

Ahogy előttem írták, lehet hogy a járványhelyzet is belejátszott a dologba, hiszen nem is lehetett tanfolyamokon részt venni, új jogosítványt szerezni ebben az időszakban, nem is tudtad volna az előírt határidőn belül a jogsidat visszaszerezni. Az összes igazolványt meghosszabbították ami lejárt volna márciustól, tehát lehet hogy neked is ezért nem vonták be eddig.

De ezek csak találgatások. Mindenképpen derítsd ki a pontos helyzetedet és utána próbálj meg mindent hogy mielőbb visszakapd a jogsidat - és ne szabálytalankodj, főleg ne motorral, az az életedet jelentheti - és másokét is!

2020. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a kedves kérdező olyan tipikus "férfi" lehet aki fenyegetőzik, pofát jártat k*rv@ a***zik így megba..... ugy megba..... aztán amikor a nagyképű pofáját valaki véresre veri akkor megy a rendőrségre patkánykodni, mert Ő ugyan nem csinált semmit.

Szánalmas vagy a fent leírt fajtáddal együtt.

2020. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8. nemvagyok fenyegetőzős fajta vagyis sosem tartottam annak magam. A 18 pont összegyűlésének jogosságával tisztában vagyok, nem szándékom nem viselni a következményeket, szimplán gondolatam megkérdezem hátha van valami a határozat mögött amivel érdemes foglalkozni. 5 pont, édesanyámmal kimentünk, hogy tanítson vezetni s jött a rendőr, 5 pont 50-es helyett 125-össel mentem, és 4-4 pont 2 gyorshajtás, tudom butaság volt. Tisztelt 7. az utolsó négy pont jogerőre emelkedési ideje 01.13.-a. A határozat kiállítási dátuma 06.10.-e. Pontosan ez szerepel az okiraton amit érdekesnek találtam: ,,A Kpt. 7.& (1) bekezdés értelmében, ha a járművezető nyilvántartott pontjainak száma elérte vagy meghaladta a 18-at, a Nyílvántartó három napon belül értesíti az illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalt, amely ennek alapján a járművezető vezetői engedélyét határozattal, nyolc napon belül visszavonja". Vagyis az okiraton szerpelő törvény szerint a határozat 01.24.-éig meg kellett volna jöjjön. Ami 11 nap s nem 5 hónap. Gondoltam megkérdezem ,hogy van-e bármiféle lehetőségem arra vonatkozóan ,hogy az eltiltást onnan számolják ahonnan a papiron szereplő törvény alapján kellett volna. Ha nincs akkor nincs. :) Szerepel az első oldalon ,hogy belehet nyújtani keresetlevelet érdemes-e ezzel éljek vagy sem? Ha el kell akkor természetesen a Decemberig tartó eltiltást elfogadom, csak furcsáltam ezt az ellentmondtást és gondoltam érdeklődök. Tudtommal Januárban a koronavírussal kapcsolatosan még semmilyen veszélyhelyzeti intézkedés nem volt Magyarországon. Mégegyszer mondanám ,hogy nem sunyiskodni akarok csak egy kérdést tettem fel amit logikusnak találtam, hisz szerintem ez egy ellentmondás és szerettem volna tudni, foglalkozzak keresetlevéllel vagy felesleges. Tisztelt 8. ha neked a szakmunkás valamilyen okból kifolyólag egy degradáló kifejezés akkor szerintem az ,,ótvaros pofájú" jelzőnek te sokkal inkább megfelelsz mint én vagy mint sok szakmunkás. :D

Előre is köszönöm az esetleges további válaszokat.

2020. júl. 3. 11:42
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Sajnos semmivel sem írtál le több információt mint előtte, megint csak ugyanazt írtad ami már érthető volt eddig is. A kérdésem az volt, hogy ezen kívül mi van MÉG a határozatban - lehet hogy semmi, de ezt sem írtad le. Így többet nem lehet mondani, mint amit már leírtam a #7-ben.
2020. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!