Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös képviselővel folytatott...

Közös képviselővel folytatott levelezés kitehető-e a ház faliújságára az engedélye nélkül?

Figyelt kérdés
Ütközik-e ez valamilyen törvénybe? Leveleztünk vele, de hazudik, mást mond a lakóknak és más van a levelezésben, ezért kitennénk a faliújságra, amit leveleztünk vele. Végülis nem magánszeméllyel leveleztem, hanem egy "hivatali" személlyel, nem? Ezt csak nem büntetik.

2020. okt. 3. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez levéltitoksértésnek minősül. Viszont egy plakátot, amiben leírod hogy mit állít a képviselő, azt simán.
2020. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Hát... én ha nem nyilvánosan levelezek valakivel, akkor ha nyilvánossá akarom tenni, megkérdeznem a másik felet is.
2020. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HA a levél címzése "közös képviselő".

A közös képviselő,mint "közös képviselő" írta alá és nyilatkozott a levélben,akkor-ha az közérdekű témáról szól-(nyilván,mert azt írtad hogy MÁST mond a többi lakónak valamely tényről/állításról/eseményről...),akkor a levél tartalma a lakóközösség közös elgondolásait befolyásolhatja!

Rendkívüli lakógyűlés összehívását javaslom intézni.Ott "nyilvánosságra" hozhatod.

Másik lehetőség,hogy minden lakónak-külön névre címezve-leírod az álláspontodat,és ez alapján kéred a rendkívüli lakógyűlés összehívásának a támogatását.

A rendkívüli gyűlés összehívásához a lakók legalább egytizedének a támogatása kell, melynek a közös képviselő 30 napon belül köteles eleget tenni.Ha a megbízott képviselő mégsem hívja össze a közgyűlést a 30 napig,onnan számított 15 napon belül a számvizsgáló bizottság, vagy a kezdeményezők hívhatják össze a rendkívüli ülést.

2020. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te nagyon okos kettes válaszoló, mit gondolsz a közös képviselő beleegyezne, hogy a hazugsága a levelezésből nyilvánvalóvá váljon? Nem az volt a kérdés, hogy beleegyezése esetén, hanem beleegyezése nélkül kitehető-e. Ha nem tudsz kérdést értelmezni, miért érzel kényszert, hogy ideböfögj valamit?! Otthon nem hallgatnak meg, mi? Te bajod. :D
2020. okt. 9. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Hm. a stílusod alpári, és gusztustalan. Nem, nem gondoltam, hogy a k.képv. beleegyezne. Csak általánosságban írtan, hogy nem szoktam nem nyilvános dolgot valaki háta mögött nyilvánossá tenni. De hát nem vagyunk egyformák.

Az 1-es és a 3-as korrekt válaszát megköszönöm - az alapári kérdező helyett.

2020. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!