Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt személy nevén lévő...

Elhunyt személy nevén lévő közüzemi tartozásért kiköthetik a szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Ha több éve elhunyt személy nevén maradt a szolgáltatás, nem lett átírva, de mások használják és fizetik a szolgáltatást, olyankor mik a lehetőségek?

2020. okt. 25. 18:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
De viszont kiderült, hogy van egy nagyobb elmaradás amit még az elhunyt halmozott fel. Ilyenkor azt is muszáj kifizetni?
2020. okt. 25. 18:33
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék főleg kíváncsi, hogy jogilag behajtható e az ilyen tartozás, illetve a szolgáltatónak van-e joga megszüntetni emiatt?
2020. okt. 25. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem, nyugodtan használjátok tovább, a szolgáltató nem tud csinálni semmit.
2020. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A szolgáltató simán behajthatja.

Hallgatólagosan szerződtetek vele.

2020. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A szolgáltatást a szolgáltató biztosította, az árát viszont nem fizették ki, az a tartozás azóta is halmozódott. Az örökség része lett volna ez a számlatartozás - vagyis az örökösöket terheli. A szolgáltató ostobasága ugyan, hogy nem vették észre hogy már régen meghalt az akitől a tartozást várják, de ettől még a szolgáltatás az illető nevén van és a tartozás is. Vele voltak szerződve, vagyis akár a tartozás miatt jogos a közüzem kikötése, akár amiatt, hogy meghalt az akivel szerződésben álltak.

Vagyis mindenképpen ki fogják kötni - hacsak aki most ott lakik nem fizeti ki előbb a tartozást és nem köt azonnal új szerződést.

Ha nem akarnak fizetni az elhunyt tartozásáért, akkor viszont vállalniuk kell a kikötést, hiszen nem ők állnak szerződésben a közmű céggel.

2020. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 És ha új szerződést kötne a lakó a szolgáltatóval, kötnének vele új szerződés úgy is, ha az elhunyt nevén lévő tartozást nem egyenlíti ki?
2020. okt. 25. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt velük kell megbeszélni. De nagy valószínűséggel amíg a tartozás nincs rendezve - legalább úgy, hogy nincs megnevezve az akinek ki kell fizetnie, addig nem. Hiszen akkor elvesztik. Ezért szokták kikötni - majd ha az új lakó kéri, akkor visszakötni egyből, mert azzal is pénzt szereznek.

Ha már felszólítást küldtek a kikötésről, akkor nincs veszteni való. Akkor be kell menni a szolgáltatóhoz és elmondani, hogy az illető meghalt. a tartozás a halála előtt keletkezett. El kell mondani ki az örököse. Ha azok ti vagytok akkor az örökölt vagyon erejéig a tartozást fizetni kell - mondjuk ha a lakás fele az örökség, és 2 milliót ér, akkor 2 milliós tartozást még követelhetnek, 2,5 milliósat már nem - csak a 2 milliónyi részét. Ekkor lehet egyezkedni, részletfizetést kérni stb. de a tartozást ki kell fizetni.

Ha nem ti vagytok az örökösök, akkor meg meg kell nevezni hogy ki a felelős a tartozásért. De új szerződést csak akkor köthetnek veletek ha vagy ti vagytok a lakás tulajdonosa vagy a tulaj aláírja, hogy engedi. Semmiképp nem lehet elkerülni, hogy az örököse a lakásnak kiderüljön.

2020. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Kicsit bonyolult a helyzet, mert az illető aki elhunyt ő tőle béreltük a házat, de ő román állampolgár volt, nem is lakott az országban csak vásárolt pár ingatlant és kiadogatta albérletbe. Fogalmam sincs, hogy vannak-e örökösei vagy hozzátartozói, illetve hogy hol élnek ha vannak. Úgy tudom az úriembernek nem volt magyar állampolgársága sem. Halála előtt pár hónappal vásároltuk meg tőle ezt az ingatlant az ügyvédjén keresztül. Mi azt sem tudjuk mikor halmozódott fel ez a tartozás.
2020. okt. 26. 00:23
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

#8 MIndezt el kell mondani a szolgáltatónál. Ha nem örökösök vagytok, hanem vásárlók, akkor a hibátok annyi, hogy a vásárláskor kellett volna a közüzemi számlát átíratni. Joggal fogják majd felhozni, hogy a ti feladatotok lett volna tisztázni a tartozásokat azzal, hogy együtt bementek az eladóval és ő felmondja a szerződést - fizeti a tartozást - ti meg egyből új szerződést köttök. Adott esetben az ügyvédjével, mint meghatalmazottjával kellett volna ezt megtenni.

Nem tudom mit fognak csinálni, de nincs más választásod, mint elmondani a dolgokat, megnevezni az ügyvédet, bemutatni az ingatlan vásárlásáról a szerződést, hogy a keletkezett tartozás korábbi.

2020. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Lépjetek kapcsolatba a szolgáltatóval és mondjátok el neki, hogy az ő nevén maradt a szolgáltatás és nem ti vagytok az örökösök. Ezért nem kell nektek kifizetni a tartozást.
2020. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!