Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán való kéregetés...

Ha az utcán való kéregetés bűncselekmény akkor az interneten való koldolás miért nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Ha egy hajléktalan embert aki a napi ételért kéreget megbűntetnek akkor a vloggereket youtubereket akik kirakják a paypal számlájukat és kéregetnek ráadásul teljesen felesleges dolgokra nem is ételre kérnek pénzt azokat miért nem bűntetik meg?



Ha egy hajléktalan aki nem erőszakos nem zaklat csak egyszer kérdezi meg hogy szeretne 50 forintot ha lehet ,és azt megbüntetik de aki nagy pénzeket kéreget interneten keresztül azt nem büntetik meg de miért?


Pedig az is koldolás ,csak virtuális koldolás , ugyanúgy ahogy a Chatrouletten lévő meztelenkedő férfiak szatírkodást követnek el mutogatják magukat és azokat is büntetni kellene nem csak azokat akik élőben mutogatják magukat.



2020. dec. 9. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Az utcán kéregető ember belemászik a személyes szférádba, idegesítő. A youtube-os bloggernak ha nem mész oda a csatornájára, észre se fogod venni a létezését.
2020. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

#1 ugyanmár ezt a baromságot ha udvariasan kérdezi meg hogy szeretne kérni 50 forintot nem zaklat nem erőszakos akkor miért lenne baj?


Egyébként meg a youtubebon is ugyanúgy láttod a vloggereket hiába nem keresel rájuk a kezdő lapra beveti őket a youtube meg ajánlott videóba a szemed elé rakják és láttod idegesít ugyanúgy.

2020. dec. 9. 16:25
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Mert aszociális vagyok és eleve utálok idegenekkel szóba állni. Én se kérdezgetek végig minden idegent minden hülyeséggel, ami eszembe jut.

Aki csak úgy ül a földön és kéreget, annak szoktam adni.

2020. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Valljuk be, az a problémád hogy neked nem utal senki ingyen pénzt a neten, azért mert bohóckodsz a kamerának. Ez fáj, igaz?
2020. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
2: De a videókat, ahol "koldulnak", nem muszáj megnézned. Viszont az utcai lejmolászókat nehezebb kikerülni.
2020. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Személyre kell szabni, kire vagy feliratkozva, és kinek a videóit nem szeretnéd látni. Utcán is elmegyek sok plakát mellett ami nem érdekel, mégsem verem a mellem, hogy az nekem nem tetszik, szedjék le. Nem kell megnézni. Pont. Nekik sem kötelező utalni pénzt, hozzá is teszik, hogy ha gondolod támogasd. Aki ilyen videókat készít, az azért tesz patreon oldalt stb alá, mert a videózásból él, neki ez a munka. Én is kiírhatnám a bankszámlaszámom ide azzal, hogy ha gondolod akkor utalj nekem, ez még nem kéregetés. Neked megvan a személyes döntésed, hogy felmész-e chatroulettre, vagy a Youtubera, és ha úgy döntesz, hogy használod, azzal elfogadod az adott oldal szabályzatát. A YouTube megírja a saját törvényeit, mit lehet és mit nem, az utcán meg az állam szabja meg ugyan ezt. Nem értem mi a probléma? De gyanítom, hogy a #4 által felvázolt irigykedés játszhat közre az indokolatlan frusztrációdban.
2020. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

Személy szerint engem jobban zavar egy videó leírásában szereplő PayPal címen kívül az, hogy mondjuk rendszeresen kell eltűrnöm Budapest- Miskolc IC-n azt, hogy az egész kétórás úton fel-alá mászkál a vonaton egy hajléktalan és megállás nélkül kéreget, ráadásul (bár érthető módon) de higiéniailag sincs toppon. Ezt kell figyelnem egész úton, hogy mikor honnan jön, mert ha nem színlelnék mindig alvást, akkor úgy kell az utazásomat töltenem, hogy minimum 40-szer kell sajnálkozva elmondanom, hogy nem tudok adni...

#6 voltam

2020. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ja és ha beteg gyermekeknek gyűjtenek önkéntesek akkor sem adtok 50 forintot?


Szánalmas egy népség ez a magyar külföldön Britanniában Németországban segítik egymást az emberek itt Magyarországon meg csak a gyűlölet a harag van még karácsony közeledtével is.

2020. dec. 9. 17:29
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

"Ja és ha beteg gyermekeknek gyűjtenek önkéntesek akkor sem adtok 50 forintot?"


Azok szoktak lenni a legnagyobb csalók.

2020. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ne általánosíts mert nem mindegyik csaló !!!


Aki tudja magát igazolni van igazolványa az nem csaló ,meg azért a vásárban ahol rendőrök is járkálnak ott biztos hogy nem csalók gyűjtenek.

2020. dec. 9. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!