Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a férjem orosz, a gyerek...

Ha a férjem orosz, a gyerek magyar és orosz állampolgár is lesz?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jogszabályok szerint ha a szülő magyar állampolgár, akkor a gyereke is magyar állampolgár lesz. A magyar jog nem zárja ki a kettős állampolgárságot, így ha az orosz jog szerint a gyermek orosz állampolgár is, akkor mindkettő lesz neki. Rákerestem, hogy Oroszországban is létezik kettős állampolgárság, de az ottani szabályokat nem ismerem. Van olyan állam, ami a szülő állampolgársága alapján határozza meg a gyermek állampolgárságát (leszármazási, vérségi elv) és van olyan, amely az alapján, hogy melyik ország területén született (területi elv). Azt viszont nem tudom, hogy az orosz jog melyik elvet követi. Egy biztos, hogy magyar állampolgársága biztosan lesz neki. Orosz konzuli szolgálaton érdemes érdeklődni az orosszal kapcsolatban.
2021. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettő országban engedélyezett a kettős állampolgárság, akkor igen.
2021. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jan. 4. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ezt találtam:

"A child can claim Russian citizenship through birth if any of the following applies:

both parents are Russian citizens (or one parent if a single parent)

if one parent is a Russian citizen and the other is stateless.

one parent is a Russian citizen and the other is a foreign national, if the child is born in Russia."

tehát a ti esetetekben akkor lehet orosz is, ha Oroszországban született

2021. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!