Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy adott tevékenységet csak...

Egy adott tevékenységet csak a végzettséget igazoló oklevéllel lehet végezni vagy már a képzés közben is?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy 1 évem van hátra, és magánban már csinálhatom jogilag, egyébként persze hivatalosan, adószámot váltva rá?


Erről ellentétes véleményeket hallok, mert


1, egyik oldal azt mondja kategorikusan, hogy nem


2, míg a másik oldal, hogy igen, sőt erre olyan példát is tudok, hogy

a, rendes állami gimiben tanít X tanár már 2 éve, pedig csak 1 év múlva lesz meg a diplomája, ezt se értem


b, nagyon sokan vállalnak nyelvoktatást, egyéb korrepetálást, akik egyetemisták, azaz nincs még tanári oklevelük, és mégis ...


Ez most akkor hogy van ?


Aki még az oklevél megszerzése előtt végzi az adott tevékenységet, az mind szabálytalan?


2010. aug. 14. 08:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát a tanítás az pont az a dolog, amit végzettség nélkül nem lehet csinálni, csak vezetőtanár mentorálása alatt, és ez gyakorlatnak és nem munkának számít, nem fizethető (nekünk ezt mondták). Akik óraadást vállalnak egyetemistaként, az fekete.


Aki középsuliban dolgzik végzettség nélkül, az is. Nekünk is volt egy angoltanár a középsuliban (ahol tanítottam), akinek még 2 éve volt a diplomáig, de hogy azt a csajt ki k@rta, hogy ottmaradhatott, nem tudom, mert teljesen törvényellenes volt. ha jött volna egy ellenőrzés, nekünk végünk lett volna. Ugyanakkor ott voltam én, az egyik szakom angol, a másik francia, franciát tanítottam, de ennek a csajnak a munkáját is megcsinálhattam volna jogtisztán (vagy rajtam kívül még 2 másik tanár), szóval nem tudom, miért ragaszkodtak hozzá, mert nagyon veszélyes buli volt.


Te most konkrétan a tanításról kérdeztél, vagy csak példának hozod?

2010. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!