Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez komolyan "hamis vád", csak...

Ez komolyan "hamis vád", csak mert letagadják?

Figyelt kérdés

Egy tanúkihallgatáson elmondtam, hogy az illető anyámat évekig nyüstölte miattam, hogy járjak hozzá pszichológushoz. Ilyenek kérdezgetett, hogy menstuálok-e, miért nincs barátom, miért nem kell ő nekem, megtudtam-e hogy van felesége, miért nem fizetem a tb-t, miért van lyukas fogam, miért törött el tavaly a karom, miért járok futni, biztos táplálkozási zavaros vagyok, meg fogok halni, ha nem járok hozzá, vigyen el hozzá titokban tudna ő más "sportot a narancsbőrre... Ezeket mondtam el ott is. Semmiben nem hazudtam a rendőrnek, egy szóban sem, mondjuk összeírogatott mindent, én azt konkrétan nen mondtam ki, hogy zaklatott, azt már az írta oda.


Ugye anyám és a faszi tagad mindent és azzal fenyeget, hogy 5 évig feljelenthet hamis vád miatt, mert ezt elmondtam. Meg elhívtak a feleségével "megbeszélni", amit felvettek. Akkor meg sem szabadott volna szólalnom? Nem indult ellene eljárás, másik ügy miatt volt, amit ő indított ellenem.


2021. febr. 4. 08:27
 1/9 L.. István ***** válasza:
100%
Hamis vád akkor van, ha feljelentetted volna valamiért, amiről tudod, hogy nem igaz. Koptasd le.
2021. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az ember a legundorítóbb lény a földön ezt jegyezd meg.
2021. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ugye nem zsarolhat ezzel évekig?
2021. febr. 6. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:

A hamis vád az amikor Te pontosan tudod, hogy hamis bizonyítékokat társz a hatóság elé és ez által eljárás indul ellene...


Ha nem indult ellene eljárás akkor nincs hamis vád...


Más kérdés az is, hogy feltételezel vmit vkiről és ezt a hatóságnak feltárod, de ekkor sincs hamis vád, hisz jogosan feltételezheted az illetőről a dolgot, más nem nem lehet bizonyítani és az eljárás megszűnik ellene vagy felmentik.


Másik, ha folyamatban van még az ügy akkor csak a rendőrség tehet feljelentést, magánszemély nem.


Az már más kérdés, hogy ezzel Téged zsarol, zaklat, ez megint egy jogi kategória lehet....


De mint írtam már más kérdéseidnél, keress fel egy ügyvédet, mert minden ügy más, csak egy ügyvéd látja át mikor mi a helyes döntés, így itt csak tippelni lehet...

2021. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy teljesen más ügyben hallgattak meg, amit ő indított ellenem (rágalmazás). Az már megszűnt, ez volt a válasz a honnan ismerem, milyen kapcsolatban vagyok vele kérdésre... Nem indult elkene eljárás, nem jelentettem fel, csak elmondtam ott, de nem tudtam, hogy beleírják... Vissza is akartam vonni, miután negzsarolt, megfenyegetett.


Igen, megzsarolt minket és ezzel fenyegetett, hogy ezzel börtönbe juttat engem... Anyám megkérdezett egy ismerősét, aki jogász, szerinte alázkodjunk meg neki 3 évig emiatt...

2021. febr. 6. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem indult ellene eljárás akkor nem hamis vád...


Az ismerősöd meg egy idióta, bírom, hogy mindenki jogásznak hiszi magát...


Nincs mitől tartanotok, ha legközelebb ezzel próbál zsarolni, akkor mondd meg, hogy hagyjon békén, mert ha ezek után is zaklat akkor Te is megteszed ellene a jogi lépéseket...


Utána pedig ne reagálj semmi megkeresésre, tiltsd le az összes közösségi oldalon, válts telefonszámot, email címet, stb.

Nehogy már egy ilyen féreg zsarolgasson meg felvegye a beszélgetéseket, stb.

2021. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fsms ***** válasza:

Ez nem hamis vád. Ne hagyd magad.

Btk: mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,

Ok NEM hatóság.

Viszont, ha sokáig csináljak az zsarolásnak minősül.

2021. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az egész történet egészen zavaros számomra, de ne csinálj semmi butaságot, ne alázkodj meg neki, nem fog kelleni. Inkább vedd el hangfelvételre ahogy megfenyeget, és vidd el a rendőrségre.
2021. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nyolcas vagyok, még valami: A hangfelvételben mondasd ki vele, hogy a dolgok valójában megtörténtek. Valami olyasmire gondolok, hogy például mondod neki, hogy

-De tényleg ezeket mondtad, most komolyan megfogod úszni?

Vagy pedig hogy miért mondott neked akkor olyanokat, stb...

2021. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!