Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthonteremtési támogatás?

Otthonteremtési támogatás?

Figyelt kérdés

Miért "tojja le" az állam azokat, akik

most kerülnek össze,

most tervezik az életet,

még nincs esküvő,

nincs gyerek,

de szeretnének együtt lakni, élni

és ehhez az állam segítségét szeretnék igénybe venni?


De nem tehetik meg, mert mindenképpen valamilyen formában (házasság, terhesség, örökbefogadás, gyámság stb) gyermekük-gyermekeik KELL legyen(ek).


Szóval házasodj meg, kapsz pénzt.

Nem kell házasodni, de legyél bejegyezve élettársként és legyen legalább egy gyermeked.


Nekik "csak" a lakáshitel és a személyi kölcsön marad, állami támogatás nélkül.



Vagy én látom rosszul?



2021. febr. 17. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Mert arra van más támogatási forma.
2021. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állam a maga értékrendje szerint preferál bizonyos társadalmi csoportokat. Ez teljesen természetes.

És úgy látom, ezek az intézkedések növelik a népszerűségét, nem csökkentik, tehát a lakosság többsége inkább egyetért ezzel az értékrenddel, minthogy ellene lenne.

Megjegyzem, én egyedülálló koromban is abszolút helyesnek tartottam a családosok támogatását. Az egy másik kérdés, hogy ha ezzel durván fölverik az ingatlanárakat, akkor azt mondom, átgondoltabban kéne támogatást adniuk. De azzal semmi kifogásom nem volt egyedülállóként sem, hogy a gyerekes családokat támogatják, nem pl. az egyedülállókat.

2021. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azon felül, amit már leírtak: nem lehet mindenkit támogatni. Így kiválasztják azt a réteget, amit szerintük megéri, ez jelen esetben a családosok. Ami olyan szempontból érthető, hogy ha gyerekek születnek, akkor egyrészt rájuk többet kell költeni (csorog vissza az így adott pénz a gazdaságba), illetve a gyermekeik később - remélhetőleg - adózok lesznek, akik költenek is majd, és stb. (Valószínűleg a korfát sem ártana eltolni más irányba, hogy ez a rendszer fenntartható legyen.)


Értem egyébként, hogy miért fogalmazódott meg benned ez (egyedülálló vagyok, nincs az a családi hátszél, ami segítene lakáshoz jutni, így valószínűleg soha nem lesz sajátom sajna), de ők szablyák meg, hogy kiket és milyen feltételekkel szeretnének támogatni, és ez az álláspont érthető is a részükről.

2021. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszul látod, bizonyos esetekben tudsz igénybe venni támogatást, bizonyos esetekben nem.

De mit is szeretnél? Ingyenes albérletet, vagy tanulás mellett havi 100 ezer támogatást, vagy mire gondolsz??

2021. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!