Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 év után nem jogos elvárás...

1 év után nem jogos elvárás hogy a home office feltételei szerződésben is rögzítve legyenek? Költségmegosztás eszközök stb

Figyelt kérdés

1 éve home officeban vagyunk mondhatni (2020 márc 10 óta).

Amikor elindult az egész az volt a duma hogy szerződést is módosítunk majd ha kiderül ez az egész home mennyire lesz tartós. ugyanis jelen állapot szerint a home semmilyen szinten nincs szabályozva, a szerződésben egy szó nincs erről.

Most 1 év elszaladt, továbbra is maradt a szerződés, a home nincs szabályozva.

Nem jogos elvárás hogy 1 év után írásban is rögzítsük a feltételeket, a költségek megoszlását a felelősségi határokat, az eszközök biztosítását stb?

teljesen alap kérdésekre továbbra sincs válaszunk, pl milyen alapon használok én 1 éve saját eszközt saját gépet saját netet céges célra, milyen alapon álljam én ezek költségét miért nem a cég állja


mi van ha a saját gép netán tönkremegy ki és miből vesz újat nekem stb (jó kérdés egy kollegának tönkrement a saját gépe és vehetett saját pénzből újat hogy dolgozni tudjon... mert a cégtől egy lyukas zoknit se kapunk, nem még laptopot...)


ezek alap kérdések melyekről semmit se tudni.


2021. febr. 20. 12:07
1 2
 1/13 Fsms ***** válasza:
Gagyi egy cég. A normális cégek adnak gépet, és szabályozzák a feltétel rendszert. Sokkal többet nem lehet hozzáfűzni.
2021. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez megint a Balu bété.
2021. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez a jelenlegi egy speciális helyzet.

Nem kell neked mást tenned, csak megírnod a felmondásodat.

Jaa, hogy az szopással járna? Hát kérlek, ilyen az élet amikor zajlik.

2021. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ez a jelenlegi egy speciális helyzet."


milyen érdekes hogy más cégek azért megoldják sőt normális helyen addig nem is léphet be a dolgozó míg ezeket nem tisztázták.... ugye felesleges mellédumálni, mert arról szól az egész hogy a cégnek ne kerüljön pénzbe semmi.

ezért nincs leszabályozva a home office mert ha le lenne, akkor belekerülne (pl) az eszközhasználat is, és akkor máris 30 ember állna sorba hogy na akkor kérem a laptopot ami jár.


ezért nincs és nem is lesz soha szabályozás!

2021. febr. 20. 12:56
 5/13 A kérdező kommentje:

pl egy elemi kérdés. tönkremegy a laptop ami az enyém.

nyilván azt senki nem szabhatja meg nekem hogy saját pénzből újat vegyek. majd azt én eldöntöm a saját pénzem mire költöm.

de addig meg dolgozni se tudok.

na most akkor mi van? kirúgnak mert nem vagyok hajlandó saját pénzből céges használatú eszközt venni?

2021. febr. 20. 13:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Józsi, most az van, hogy egy-egy cég örül, ha életben marad és ezen cégek dolgozóinak kb. két harmada attól retteg, hogy holnap, vagy a jövő héten megszűnik a foglalkoztatási jogviszonya.

Szerinted tényleg azzal kéne ezeknek a cégeknek foglalkozniuk, hogy a hozzád hasonló szomorú gézáknak mennyire nyomja a hátukat a kanapé?

2021. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom ismeretes-e előtted az a tény, hogy az építőiparban a melós biztosítja a szerszámozottságot és nem a cég.

A cég max. betonkeverőt, meg darut szolgáltat, de kombinált fogót, csempevágót meg korongecsetet biztos, hogy nem.

2021. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Szerinted tényleg azzal kéne ezeknek a cégeknek foglalkozniuk, "


ha az a cég KORREKT cég akkor IGEN. saját érdekében, saját reputációja érdekében.


ha az a cég egy szürkezónában mozgó jóskapista káefté akkor meg nem.


olyan ez hogy mi van ha nem köszönünk?

semmi.

elkönyvelnek tajparaszt büdösbunkónak.

normális korrekt ember ezt nem tűri így köszön.


akit meg nem zavar, az valóban az aminek elkönyvelik. tajparaszt büdösbunkó.

ellenvetés?

2021. febr. 20. 13:04
 9/13 A kérdező kommentje:

"Nem tudom ismeretes-e előtted az a tény, hogy az építőiparban a melós biztosítja a szerszámozottságot és nem a cég."


leszarom. ez nem építőipar. a munkaeszközt a cég adja, ez törvényben van, erről mindennemű vita totálisan értelmetlen.


mellesleg az én apám sokáig építőiparban volt. egy melós overálban ment be naponta soha egy szöget nem vitt sehova.

jól is néznénk ki.

építőipar hagyjál már. pöcegödör.

2021. febr. 20. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:

"egy melós overálban ment be naponta soha egy szöget nem vitt sehova."


Segédmunkások mit is vinnének? A téglahordás, a talicskázás megy anélkül is.

Ismétlem, mert látom, hogy nem akarod megérteni, megírhatod a felmondásodat és szabad van mint a madár.

2021. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!