Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy közéleti nyilvános sajtóba...

Egy közéleti nyilvános sajtóban, egyik férfi vezetéknevét meg említettem, amit nyilatkoztam a sajtóban, azt tudom iratokkal is bizonyítani, tehát bizonyítottan történt a nyilatkozatom és a név közzététele.Törvényes ez?

Figyelt kérdés
A sajtóban megjelent egy nyilatkozatom Pl. Horváth a munkahelyén ezt, meg azt csinál, még sem vonják felelősségre. Kérdésem az, hogy ezért, hogy valakinek a vezetéknevét nyilvánosságra hoztam, ez kimerítheti e a személy sérelmét? Csak azt sérelmezi Kovács, hogy a neve megjelent a nyilvánosság előtt.
2021. febr. 26. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rágalmazás miatt beperelhet...
2021. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez rágalmazás.


A tévhitekkel ellentétben a rágalmazás nem csak hamis tény közlése.


2 esetben van felmentés:

-Jogos érdek

-Közérdek


Egyikbe sem esik bele szerintem a példád.

2021. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A rágalmazás szerintem az,ha a nyilatkozatom tartalmát nem tudom bizonyítani akiről nyilatkozom. Nem? Kovács vezetéknevű ember meg többen is vannak, akik esetleg egy munkahelyen dolgoznak.De a nyilatkozatom tartalma, iratokkal bizonyíthatók, tehát nem valótlanságot tartalmaz a nyilatkozatom. De nem is erről van szó, hanem a vezetéknév nyilvánosságra hozatalával, azt sérelmezi csak a meg említett személy.
2021. febr. 26. 21:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosan a közérdekből eredően tettem a nyilatkozatomat Pl most Kovácsra. Nem akarom le írni az ügyet, de már rendőrségi eljárás van folyamatban Kovács ellen, aki a vizsgálat eredményéig nem jöhet be a munkáltató területére. Próbáltam meg közelítően fogalmazni az ügyben.
2021. febr. 26. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező!
2021. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, való tény állítása is rágalmazás.

Nyugaton nem mindenhol van így.


Egy per esetén ha bebizonyítod hogy közérdek volt, akkor felfognak menteni.

Mondjuk én nem látom bele a közérdeket.

2021. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na és melyik Kovács fog feljelenteni, mert lehet az is, hogy az akiről szó van nem arról a kovácsról van szó.Egyik ismerősömnek hat éve folyó pere volt, egy rágalmazási perben, ismerősöm kikészült már idegileg, az időhúzások, és a bíróságok eljárásai miatt, végén az ismerősömet, mint felperest, felmentette a Törvényszék, mert nem látta bizonyítottnak, hogy a rágalmazó személy az alperes lett volna, Kimondta a Törvényszék azt, hogy egy vezetéknévből nem azonosítható be, hogy az alperesről lenne szó az eljárásban. Na én nem értek hozzá.Egyébkén valójában, egy Horváth vezeték nevén szólítottam meg, a sajtóban. De a gyengébbek kedvéért Kovácsra neveztem át. Na ezért köszönöm szépen a gratulálást! Egyébként ez a Horváth a női munkatársait folyamatosan zaklatta, fogdosta stb, munkahelyén munkaidőben, amit a kamera felvett. így bukott le a Horváth Úr.
2021. febr. 26. 22:16
 8/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mint tanuló joghallgató voltam, Bocsi de, valahogyan meg kell tanulnom a személyiségi jogsértések megvalósításait! Még egyszer bocsánat! Kitalált történet és nevek voltak.
2021. febr. 26. 23:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Fel lehet tenni kérdés a jogsértések megvalósítási eseteinek ügyében is; ill. ki lehet írni feltételezésként is valamit (több ilyen kérdés is van itt a témában), ha szeretnéd tudni, mi lenne ha. Lényeg a lényeg, egyáltalán nem szükséges hazudozni.
2021. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!