Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A felmondási idő gondolom nem...

A felmondási idő gondolom nem hosszabbítható meg még 1 nappal sem, ha a főnök úgy akarja? Ha lejárt, lejárt és kész?

Figyelt kérdés

Ha valaki felmond a munkahelyén a beadást követő napon elindul a felmondási idő, és az 30nap, ráadásul naptári és nem munkanap. Lejár egy adott napon és kész vége.

Na most ha lenne egy olyan nagyon fontos feladat amit csak az az egy ember oldhat meg, aki épp felmondott, de az a fontos feladat már felmondási idő utolsó napja + 1-2 napra rá lenne, akkor a cég beszopta? Így járt? Szüljön sünt?


Mert aki felmondott, nem kötelezhető arra hogy bemenjen még ha csak 1-2 nap többletről is lenne szó?


2021. márc. 15. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhető rá. Ellenben közös megegyezéssel maradhat még pár napot ha rá tudják erre venni a dolgozójukat - nyilván kellő jutalmazással.
2021. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

" nyilván kellő jutalmazással."

Na ott a lényeg.

Mert a főnök eleve úgy kezdte hogy arrogánsan parancsolóan szereptévesztésben ugatott, hogy ha én azt mondom maradsz akkor maradsz.


Erre a dolgozó úgy berágott hogy konkrétan elküldte a p***ába és nem marad.

Majd a főnök hangnemet váltott, de még mindig nem fogta fel ebben a szituban ki van a bráner rosszabbik végén és felajánlott egy nevetséges 2000 ft-os "díjat" arra az 1-2 napra (2000 ft!!! sértés)


Erre a dolgozó röhögött egyet és mondta költse gyógyszerre és nem marad.

Itt tartunk most.

Kíváncsi vagyok mi lesz a folytatás.

Gondolom, a kilépő papírok és utolsó bér kifizetése "rejtélyes" okokból csúszni fog, az ilyen tróger helytől el tudom képzelni.

2021. márc. 15. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak az alapítványi iskolában
2021. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!