Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő után lesz tiszta...

Mennyi idő után lesz tiszta az erkölcsi bizonyítvány ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy évnél több (sajnos pontosan nem tudom mennyi, de 3-nál kevesebb) letöltendő Börtönbüntetés 2 évre felfüggesztve. Idén augusztusban járt le a felfüggesztés, Tiszta már az erkölcsi?
2008. dec. 4. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Az erkölcsiben mindég ott lesz, hogy büntetett előéletű.
2008. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Augusztustól tiszta az erkölcsi bizonyítványa. Az első válaszoló pedig nem jól tudja.
2008. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
68%
ha így van akkor ugyérzem 1 fillért nem ér a bizonyítvány :(
2008. dec. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, de végülis ha egyszer hülyeséget csinált és már lejárt akkor ne legyen megbélyegezve egy életre. Egyébként mikor én kaptam akkor annyi volt benne, h a rendőrségi nyílvántartásban nem szerepel. Ha volt már ügye ( akár csak egy sima garázdaság is) akkor elvileg már szerepelnie kéne az embernek, igaz nekem semmim se volt, leszámítva, h egyszer felírták az adataimat egy kocsmai razzián. Alkoholt fogyasztottam és nem voltam még 18 adtam személyit és azt nézték és írtak vmit aztán visszaadták és elmentek.
2008. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha felfüggesztett börtönbüntetést kaptál az nem kerül bele az erkölcsidbe.
2008. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségi nyilvántartásban az szerepel, akit jogerősen letöltendő szabadságvesztésre ítéltek. Legalábbis abban a nyilvántartásban, amelyből az erkölcsit nyomtatják. :)


A felfüggesztett büntetés bekerül az erkölcsibe, ha a letöltendő börtönbüntetés végrehajtását függesztik fel.


Amíg "próbára bocsátják", vagy nem börtönbüntetés végrehajtását függesztik fel akkor az nem szerepel az erkölcsi bizonyítványban.


A letöltött börtönbüntetés után is tiszta lehet az erkölcsi, hiszen a büntetés letöltése, majd az elévülési idő letelte után NEM szerepel az erkölcsiben.

2008. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont,ha bármilyen fegyveres szervhez akarsz menni, itt biztosan megtalálják ezeket a dolgokat, és nem fognak felvenni.
2008. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban a főnökön múlik ,h felvesz-e. Ott vannak egyéb kritériumok is, nem csak ez alapján döntenek.
2008. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 5. 15:18
 10/10 Szilágyi Tamás Gergő válasza:
100%

Az eredeti kérdés, válaszok közel 10 eszendeje keletkeztek.

Azóta változott valami,hogy tiszta erkölcsi bizonyítványa lehessen valakinek elévülést követően?

Sajnos 3 év felfüggesztetje van az egyik rokonomnak, mikor kaphat erkölcsit? Gondolom a három évnek le kell, hogy teljenn.

2016. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!