Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A drogériák a vírushelyzet...

A drogériák a vírushelyzet miatt megtagadhatják az elállási jog gyakorlását?

Figyelt kérdés
A Rossmann nevű drogériába szerettem volna visszavinni egy előző nap vásárolt bontatlan terméket blokkal együtt, de azt mondták, hogy a vírushelyzet miatt most nem cserélnek semmit. Teljesen lesokkoltam, eszembe se jutott megkérdezni, hogy mégis hogyan tehetik ezt meg, elvégre az elállási jog nem csak úgy jön-megy (gondolom)... Tudnátok nekem ebben segíteni?
2021. márc. 26. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Miféle elállási jogról beszélsz? Gondolom nem valami online rendelésről van szó, mert csak arra vonatkozik a 14 napon belüli indoklás nélküli elállás joga. Az csak az ő jófejségűk, ha normál esetben visszavesznek/visszacserélnek dolgokat. Csak, ha termékvisszahívás van, vagy valami csak utólag kiderülő komoly termékhiba, akkor kell visszavenniük. A simán csak meggondoltam magam nem ilyen ok.
2021. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Milyen elallasi jog? bilibe log a kezed
2021. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki megvesz a párjának egy parfümöt, és neki végül nem tetszik az illata, akkor a vírusra hivatkozva mondhatják, hogy nem veszik vissza? Ez elég abszurd szerintem, és semmi köze e vírushoz..🤦
2021. márc. 26. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Vírustól függetlenül sem kell visszavenniük. Nem érted, vagy nem akarod elfogadni, mert nem tetszik és nem téged igazol?
2021. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem kotelessek visszaveni, nincs ilyen jogszavaly. Nem virus kerdese.. szőke vagy?
2021. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására és kipróbálására, továbbá, hogy kizárólag az eladó által egyoldalúan meghatározott információkra támaszkodhatunk a vásárlás előtt.
2021. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

"előző nap vásárolt bontatlan terméket "


vs.


"és neki végül nem tetszik az illata"


Ügyesen megszagolhatta, úgy, hogy nem bontja ki :DDDDDD

2021. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kellekszavatossag minden esetben terheli a forgalmazot, de csak akkor tudod ezt a jogod érvényesíteni, ha hibásan teljesített. Ha valamiért nem tetszik, azt ezen a jogcímen nem lehet visszakovetelni. Elallasi jogot valóban nem szabad ide keverni
2021. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!