Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghatalmazott ügyvéd 100.000....

Meghatalmazott ügyvéd 100.000.forintba kerűl. Ez reális egy büntetőügyben?

Figyelt kérdés

Befejeződött a nyomozás és le van egy dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás zárva, de egy hó haladék van és április 18-án jár le, majd az ügyésznek 30 napja van vádat emelni, amit meg fog tenni, és tuti szabadságvesztést indítványoz.


Az ügyvéd azt mondta, hogy mint meghatalmazott védő, kiharcolja nekem, hogy ne is kelljen bíróságra menni, hanem megbántam és büntetővégzésben tárgyalás tartása nélkűl felfüggesztettet kapjak.


Azt mondta, hogy most, hogy befejeződött az ügy, hatalmazzam meg, mert lát fényt az alagút végén. Azt mondta, hogy 100.000-ért elvállalja, hogy meghatalmazott ügyvédem lesz.


Ez reális ár, melyet fent említettem egy ilyen ügyre?



2021. ápr. 4. 13:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha megér neked 100 ezret, hogy nem kerülsz böribe ...
2021. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%

Erőszakkal elkövetett lopás az a rablás, más büntetőjogi kategória.

Úgy gondolom célszerű megbízni az ügyvédet, ha van rá mód és esély jobb mihamarabb "letudni".

2021. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Hát ez eléggé olcsó, szerintem túl sok mindent nem fog csinálni ennyiért. Nem kellene keresned egy jobbat?
2021. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem is kell 100 ezerért se. Nem fizetek inkább.
2021. ápr. 4. 14:56
 5/32 anonim ***** válasza:
Akkor is kell majd fizetned, mert a kirendelt védőnek is van költsége - csak az állam megelőlegezi.
2021. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem fizetek.

A bűnügyi költséget pedig nem tudják léptetni rajtam, hanem polgári ügyben próbálják behajtási rajtam, de nem fogják tudni.

2021. ápr. 4. 15:19
 7/32 A kérdező kommentje:
léptetni*= leültetni
2021. ápr. 4. 15:19
 8/32 anonim ***** válasza:
55%

#2-nek:


DOLOG elleni erőszakkal, azaz betört-feltört-megrongált-stb valamit, hogy az értékhez jusson. (súlyosbító körülmény)


#5-nek:


A védelemhez való jog alapvető emberi jog, így a költsége utólag nem kerül behajtásra akkor sem, ha igazolódik a bűnösség. Nem megelőlegezi, mert a kirendelt védő egy állami fizetéssel járó, a per idejére közalkalmazotti jogviszonyt adó forma. Pontosabban nem a per teljes idejére, csak arra az időre amíg a védelem ellátása céljából jelen van a tárgyaláson. (napidíj)


Kérdezőnek:


Két lehetőség van a kirendelt védő vonatkozásában.


-Tudja hogy az ügy bukta, de megpróbál lehúzni. Az hogy megfogadod, nem biztosíték arra hogy meg is úszod!


-Tudja hogy megúszod börtön nélkül, de megpróbál lehúzni. Ugyanaz "pepitában".


A lényeg, hogy az ügyvéd kb 95% pontossággal már most tudja a várható végeredményt. Nincs olyan, hogy "lát fényt az alagút végén".

2021. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Ma 15.25.


Szavaiból megállapítható, vagyis az én meglátásom szerint tapasztalat.

Volt ügyes a hatóságokkal gondolom.


Ne aggódj nekem is. Én is xarban vagyok.

2021. ápr. 4. 15:39
 10/32 A kérdező kommentje:
*ügyed
2021. ápr. 4. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!