Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a bírónő nem tud ítéletet mondani aznap?

Figyelt kérdés

Van egy ügyem vádlott vagyok messze, délalföldön és valamikor lesz tárgyalás de nem tudom mikor, mert objektív ok miatt nem lesz megtartva a jövőhéten, levelet is kaptam róla és majd valamikor máskor ledz biztos, majd kitűznek új határnapot.


A vádbeszéd és védőbeszéd levélben megjött. A vádbeszéd 14 oldalas, a védőbeszéd 1 oldal sincs csak pár mondat.


Az utolsó szó jogán felszólalásomra várnak, azt írták, hogy írásba is megtehetem a járvànyügyi intézkedések miatt, de olyan hügye nem vagyok, majd személyesen mondom ott. Ha írásban nem teszem meg, akkor oda van írva, hogy új hatàrnapot tűznek ki, melyre a megjelenésem kötelező.


Tekintettel arra, hogy az esetek 90 %-ban 13 órára szoktak idézni, mert messze lakom, ezért a tárgyalást 16 óra előtt be kell fejezni.



Az utolsó szó jogán már most tudom, a vádbeszédre való tekintettel sokat kell beszèlnem, mindent ki kell elemeznem, amire kitért az ügyész, azt meg kell nekem magyarázni, már most látom, hogy 16 óráig el fog tartani.

Kb kèt két és félóra simán lesz a beszédem, ezt már most tudom, mert szövegkiemelővel áthúztam, amit cáfolok, amire az ügyész kitért és kb 150 ilyen szakasz van.


Kèrdésem:

Az ítélethirdetés, hogy lesz aznap kimondva, meghozva?


Természetesen bírónő tervezi, hogy ítèletet hoz, azt megindokolja.


De mi történik, mi lesz, ha aznap erre nem lesz ideje?



2021. ápr. 22. 12:22
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Egyébként Debrecenben élek és Béjéscsabán lesz a tárgyalás. A Békéscsabai Járásbíróságon.
2021. ápr. 22. 12:25
 2/33 anonim ***** válasza:
51%
Jaj Levike.
2021. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%

"vádbeszéd 14 oldalas, a védőbeszéd 1 oldal sincs csak pár mondat"


Mész a rácsosba Levike

2021. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, idővel lesz ítélet, nem felejtettem el.
2021. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
*felejtenek
2021. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Kitűzhet új határnapot de ez csak olyankor szokott előfordulni ha újdonság hangzik el a tárgyaláson és szükséges további vizsgálódás. Egyébként ilyenkor az esetek többségében meg szokott történni az ítélet kihirdetése mert a bírónak sem érdeke tovább húzni az ügyet.
2021. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Értem utolsó, de hogy ha aznap nem lesz rá idő, mert hosszú lesz az utolsó szó joga beszédem?
2021. ápr. 22. 12:46
 8/33 anonim ***** válasza:
76%
Levi, összefoglalnád a későn jövők kedvéért, mi a retket csináltál?
2021. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
De honnan veszed hogy 16:00 óráig be kell fejezni a tárgyalást? Én dolgoztam bíróságon és sokszor előfordult hogy 16 óra után is zajlott még a tárgyalás, ha a bíró tudja hogy milyen ítéletet fog hirdetni akkor emiatt nem fog új határnapot kitűzni.
2021. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
8: volt sátorfelvágás emlékeim szerint, illetve tinilányok cuccainak ellopása az öltözőből
2021. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!