Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sárga csillagot lehet viselni,...

Sárga csillagot lehet viselni, benne oltatlan ferlirat?

Figyelt kérdés

Nem tiltott mint egy horogkereszt gondolom?

Átestem a betegségen, van idióta kártyám, amit nem fogok használni, mert kiakaszt ez a diszkrimináció.



2021. máj. 5. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Jobban teszed, ha pragmatikusan Te is beállsz a sorba, mint hogy mártírkodj (már bocsi).
2021. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon amit tilos viselni: horogkereszt, SS-jelvény, nyilaskereszt, sarló-kalapács, ötágú vörös csillag - tehát sárga csillagért nem ítélhetnek el.
2021. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Azért erkölcsileg némileg én megkérdőjelezném a dolgot. Találj ki egy saját szimbólumot, szerinted hogy esne azoknak, akiknek a családjában volt áldozat, egy ilyen jelkép?

Én sem örülök a diszkriminációnak, nem is élek vele, de eszembe nem jutna sárga csillagban szaladgálni ezért....

Igaz a Facebook-ot sem posztoltam tele oltva vagyok képekkel.

2021. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Én oltáspártiként ezt unironikusan kötelezővé tenném az oltatlanoknak :) :) :)
2021. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Értem hogy nem tetszik, de ezzel túllépnél a célon és csak nevetségessé válnál. Botránynak oké.


Ha mindenképp akarsz ilyesmit, akkor inkább egy skarlát betűt varj a ruhádra.

2021. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a tiltott önkényuralmi jelképek közé, így nem büntethető a viselése.
2021. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Már nem a büntethetőségről hanem a jóérzésről van szó. Varrjon magára bármi mást, ha annyira akar, biztos lesznek követői is. Varrjon lepkét, kecskét, dinoszauruszt. Utóbbiból szabadon vállogathat, izlés szerint. Ők is diszkriminálva voltak, mert nem engedték fel őket a bárkára...
2021. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!