Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételt követő demencia...

Adásvételt követő demencia esetén támadható az adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve közjegyző jelenlétében megvásároltam egy idős nénitől a házát, ami így már az én tulajdonom, de neki haszonélvezeti joga van. Ez a néni vér szerint nem rokonom, de mégis közelebb állok hozzá bármely rokonánál, és nem szeretné hogy ők bármit is kapnának. Halála után, ezért adta el nekem. Mindketten a házban élünk, már 5 éve.

Viszont a néni állapota az utóbbi időben rohamosan romlott, én etetem, lassan már pelenkázom is, és feltűntek rég nem látott rokonok, és nem igazán tetszik nekik a helyzet jogi oldala a házat illetően.

A kérdés az lenne, hogy ha esetleg a néni később demens állapotba kerülne, megtámadhatják a rokonok az adásvételt azzal az indokkal hogy a néni nem volt cselekvőképes amikor megvásároltam a házat? Egyébként teljesen cselekvőképes volt, és eszébe is neki jutott először ez a dolog.

(A pénzt elosztogatta a rokonai és barátai között, azaz kölcsönt adott nekik amit nem igazán akarnak visszaadni, és már arra sem emlékszik hogy bárki tartozna neki...)

Félnem kellene a házamat, "házunkat" illetően? Jelen pillanatban még tudatánál van és emlékszik mindenre az adásvétellel kapcsolatban, de én akkor is félek kicsit, mert eléggé "érdekes" rokonai vannak, nem csodálom hogy nem akarta rájuk hagyni és inkább eladta.. Mi lesz ha telebeszélik a fejét és a végén ő maga állítja hogy nem volt cselekvőképes amikor megvettem a házat? Nagyon kiszámíthatatlan a néni mostanra.



2021. máj. 21. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Adásvétel.

Tiszta minden.

2021. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felned, cselekvokepesseget jogi értelemben amúgy is a birosag tud reszlegesen vagy teljesen korlatozni, az adasvetel pillanataban ez nem allt fenn
2021. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ha nekik ilyen gyanú állna fent, bizonyítani kellene, amit nem fognak tudni. Orvosi dokumentum, stb.
2021. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

"neki haszonélvezeti joga van." "Mindketten a házban élünk, már 5 éve"

Ebben nagyobb problémát látok. (mármint lehet belőle nagyobb gond)

Mivel Ő a haszonélvező simán mondhatja neked, hogy menj. És befogadhat számtalan kedves rokont.

2021. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

75%!

Mivel nem értesz egyet a válaszomban?

2021. máj. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!