Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem vagyok bejelentve a...

Nem vagyok bejelentve a munkahelyemen.A főnököm havonta nyúl le több ezer forintot a dolgozóktól.Megtehetem azt,hogy egy azonnali hatályú szerződéssel felmondok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Milyen szerződést?

Ha nem vagy bejelentve akkor előbb a NAV-ot értesítsd inkább! Ha most lelépsz, akkor a céged jár jól.Ha lebuknak azzal hogy nem voltál bejelentve akkor van rá némi esély hogy utólag behajtják rajtuk azn utánad fizetendő adót és járulékot és akkor neked nem veszik el ez az időd. Enélkül olyan mintha munkanélküliként ténferegtél volna. Nincs felmutatható járulékfizetésed, akkor nincs TB befizetésed - neked kell sürgősen fizetni visszamenőleg, nincs nyugdíjbefizetésed, ez az idő elveszik a nyugdíjszámításkor. Nem kaphatsz munkanélküli járulékot ha nem találsz rögtön munkát és nem fogsz kapni végkielégítést sem még ha esetleg járna is, hiszen nem legálisan dolgoztál minek adnának.

2021. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bejelentve az azt jelenti hogy nincs ervenyes szerzodesed. Tehat nincs mit felmondani. Igy ha nem mesz be dolgozni nincs semmilyen kovetkezmenye.
2021. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!