Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az, hogy a külföldiek érkezhet...

Az, hogy a külföldiek érkezhetnek EB meccsre PCR teszttel, minden "védettség" nélkül, magyarok viszont Magyarországról nem, az diszkrimináció, vagy igen?

Figyelt kérdés
Eddig minden diszkriminatív rendelkezést kimagyaráztak valamivel, de ez mivel lehet? Itt élő magyar embereknek nem elég 72 órán belüli PCR teszt ugyanoda, ahová külföldről érkezőknek igen.

2021. máj. 31. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Pártunk és kormányunk egyik legmegmagyarázhatatlanabb intézkedése, hogy a magyaroknak még ha azok fizetnének érte sem engedi, hogy pcr teszttel kiváltsák a védettségit.

Értem én, hogy a cél szentesíti az eszközt elv mentén ráakarják erőszakolni az emberekre az oltást. De ez akkor sem magyarázható meg, egy minimális igazságérzettel rendelkező ember számára, hogy miért igazságos az, hogy a külföldinek elég, a magyarnak nem a pcr teszt.

Ennél még az is igazságosabb lenne, ha fizetős teszttel, és hozzákapcsolódó hatósági áras igazolással 3 naponta szedne "makacssági adót" azoktól a magukat beoltani nem akaróktól, akik viszont mennének meccsre, moziba, stb.(természetesen csak mint választható opció a mostaniakon felül)

2021. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Nekik a jegy a védettségi igazolványuk.
2021. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen diszkrimináció. Ez a rendelkezés is egyértelműen azt bizonyítja, hogy szó sincs itt arról, hogy veszélyes vírus lenne, egyszerűen csak el kell sózni a vakcinákat és ki kell építeni a digitális pórázt, a totális kontrollt. Ha nem így lenne, akkor a magyarok is mehetnének szállodába negatív teszttel.
2021. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért,hogy a magyar ember másodrendű legyen a saját országában az felfoghatatlan.
2021. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem ezt meg fogják változtatni. Az utolsó pillanatban bejelentik, hogy magyarok is mehetnek - teszttel.

Nem merik bevállalni, mert olyan szinten támadható. Nincs az az ügyvéd, aki be tudja bizonyítani, hogy egy PCR negatív magyar nagyobb kockázatot jelent járványügyi biztonság szempontjából, mint egy PCR- külföldi.

Az más kérdés, hogy addigra már nem nagyon lesz jegy. Szerintem ez az oltás kampány része. Aki meccsre akar menni, oltasson, elég utána megtudnia, hogy nem lett volna muszáj.

2021. máj. 31. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy eszreveszed.Orban végülis egy jó nagy kabbe jelet mutatott a magyaroknak,de egy ilyen gyáva birka nép meg is érdemli ezt
2021. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem most vettem észre, hanem amikor bejelentette. Nézd meg, mikori a kérdés 😉 A 🖕jel még annál is jóval régebbi, de erről az esetről nem gondolom, hogy jogi úton védhető lenne, mint az eddigiek. Szinte mindenre lehet kiskaput találni (a kormány részéről), de erre nincs. Mondjuk nem is kell nekik, úgy látom, rajtam kívül nem zavar senkit.
2021. jún. 18. 23:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Be kell biztosítani a 4. (5.,6.stb.) hullámot, ezért tök jó ötlet volt egy járvány idején ilyen tömegrendezvény, mint a foci eb ahol sok felől jött emberek vannak összezárva... A kutya nem kér ott semmit a belépőjegyen kívül, de sarki kisboltban a helyszínen felkoncolnak ha maszk nélkül be mersz menni.
2021. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!