Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha ameddig...

Mi történik akkor, ha ameddig GYED-en vagy GYES-en vagyok a munkahelyemen a csoportomat csoportos létszámleépítik vagy kiszervezik kisebb cégekbe az egész osztályt? Ebben az esetben a babázókkal jogilag mit tehet a cég?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Neked kötelesek állást biztosítani, mire visszamész.
2008. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Védelmet nyújt a pocid:) Szokták mondani. Nem mondhatnak fel neked, Munkát kell adjanak neked.

Ebben az időszakban csak te mondhatsz fel...

2008. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ilyen, hogy munkát kell adjanak.

Ha megszűnik az a munkakör (de csak akkor) amit korábban betöltöttél, jogilag megtehetik, hogy megszüntetik a munkaviszonyt, amikor lejár a gyes.

De a létszámleépítésre hivatkozva nem lehet elküldeni , csak egy bizonyos idő után.

2008. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"amit korábban betöltöttél, jogilag megtehetik, hogy megszüntetik a munkaviszonyt, amikor lejár a gyes"....akkor ezt brkivel megtehetik, kitalálják, hogy megszünt és csá?


ha csoportos leépítik a csoportom, akkor nekem is jár ha kirúgnak gyes után a csoportos leépítéshez kapcsolódó jogosultság vagy dörzsölik a kezüket, hogy tőlem milyen jó olcsón megszabadultak?

2008. dec. 9. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos megtehetik, de úgy, hogy nem vehetnek fel másik embert, és azt a munkát korábban ott dolgozó sem veheti át.
2008. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a konkrét munkahelyed, akkor nem kell visszavenniük.
2008. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban mondták: ha a te munkaköröd megszűnik, akkor nem kell, hogy visszavegyenek. Ezt elég durván ki is szokták játszani- nem csak GYES,GYED alatt, a betegszabi sem megoldás erre.
2008. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Csak megerősítem az előttem írókat: akkor sem köteles visszavenni a munkáltatód, ha más NEVE lett az adott szervezeti egységnek. Sajnos ez megtörtént az én munkahelyemen...

De én úgy tudom, hogy a csoportos létszámleépítés/kiszervezés történtekor értesítést kell, hogy kapjál, viszont az első munkanapodon kapod meg hivatalosan. Vagyis lesz időd állást keresni.

2008. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örvendetes, hogy a látszólag kismamákat védő törvény is a munkáltatót védi. Az én munkahelyemen, hiába csináljuk ugyanazt, kéthavonta másképp hívják a csoportot, mert ennyi időnként sóznak a nyakunkba plussz újabb feladatot.
2008. dec. 11. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!