Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 12 órás műszakban dolgozom,...

Ha 12 órás műszakban dolgozom, akkor a szabadság mennyisége jogosan 160 óra?

Figyelt kérdés

Ugye az alapszabadság 20 nap. Erre jönnek a pótszabadságok.

A munkahelyemen nekem például van 160 óra alapszabadságom és van 16 óra életkor alapján járó szabadságom. Ha 8 órában dolgoznék akkor ez 22 nap lenne, de mivel tizenkét órás műszakrendben dolgozom (4 nap munka 4 nap szabad) ezért 1 nap szabadság elhasználásával 11,33 órát vesznek el a szabadságkeretemből. Így csak 15 nap szabadságot tudok kivenni.

A 12 órás műszakrendben miért 8 órával számolják az alapszabadság és pótszabadság mennyiséget?

Így 7 nappal kevesebb szabadságot tudok kivenni, mivel egy nap szabadság nekem 1,5 nap szabadságba kerül.


2021. júl. 10. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem teljesen jogos. Én 10 órázok hétfőtől csütörtökig, péntekem szabad. Viszont a szabadság az 8 órás, így egy hét szabadságom 5 napos, pedig csak 4x kellene mennem dolgozni. Nálunk mondjuk számon van tartva a fiz. ünnep is stb.
2021. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Viszont eleve több szabadnapod van, mint másnak. Az összképet kell nézni.
2021. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Alap, hogy nem írunk alá sehová, ahol munkaidőkeretben számolnak. Pont azért terjedt ez el, azért csinálják, mert hagyjátok.
2021. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mt napokban határozza meg, amit felszorzol az általános munkarend szerinti 8 órával. Ennyi jár. És annyit adnak ki, órában, amennyi ahhoz napon a beosztás szerinti munkaidő
2021. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 10. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezért tértem át a betegszabira. Osztottak, szoroztak és már is nem volt szabadságom. Nálunk sokan azt csinálták, irány betegállomány.
2021. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!