Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás kérőjeként nekem...

Végrehajtás kérőjeként nekem merülhet fel költség, ha tejes személyes költségmentességem van?

Figyelt kérdés

a bíróság engedélyezte a költségmentességet, egy csalótól kellene pénzt behajtani, de úgy néz ki, lehetetlen lesz.


ebben az esetben nekem merülhet fel költségem, vagy a teljes személyes költségmentesség miatt nem? ez nem teljesen tiszta nekem.

ami költség a végrehajtónál felmerül, azt ilyenkor az állam viseli vagy az is egy plusz tartozása lesz az adósnak, amit persze ugyanúgy nem lehet behajtani?



2021. júl. 28. 02:54
 1/6 A kérdező kommentje:
+ illetékfeljegyzési jogom is van a papír szerint (ami pontosan nem tudom, mit jelent).
2021. júl. 28. 02:54
 2/6 anonim válasza:

A végrehajtásnak minden esetben vannak költségei, amik az adóst terhelik a tartozásán felül.

Normál esetben ezeket a költségeket a végrehajtást kérőnek kell megelőlegezni. Hogy erre vonatkozik-e ez a személyes költségmentesség, a végrehajtó fog tudni érdemben válaszolni.

2021. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jó kérdés. na de a végrehajtó, mint vállalkozó, természetesen nem fog nekem olyan választ adni, amitől ő pénzt veszít ... most nem?

de az a vicc h a bíróság se tudja megmondani. na innentől kezdve jó játék ez :(

2021. aug. 2. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Az illetékfeljegyzési jog az illeték előzetes lerovása alól mentesíti a felet. Az illeték viseléséről a bíróság az ítéletben vagy az eljárást befejező határozatban dönt a perköltség viselésének szabályai szerint. Így előfordulhat, hogy az illetékfeljegyzési jogban részesülő felet - amennyiben pervesztes lesz - a bíróság részben vagy egészben kötelezi a le nem rótt illeték megfizetésére, szemben a költségmentességgel és az illetékmentességgel, ahol az abban részesülő fél - pervesztessége esetén is - mentesül az illeték megfizetése alól.


Ez vonatkozik a pereskedési szakra.


A bíróság rendelkezik a különböző mentességekről, amihez az ÖBV-nek tartania kell magát. Tehát van, amikor az állam viseli a végrehajtás költségeit (például gyermektartási díj behajtása -> tárgyi mentesség), vagy egyébként személyes mentességet kap valamiért a behajtást kérő.


Azt, hogy ilyen esetekben az ÖBV-nek miként kell eljárnia a végrehajtási költségeket illetően, azt a 35/2015. (XI. 10.) IM, valamint az 1/2002 (I. 17.) IM rendelet szabályozza.

2021. aug. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi, az a helyzet h kaptam már levelet a végrehajtótól.de nem tudom értelmezni.

van legalább 5 sor "befizetendő" XXX ... de hogy ebből mi vonatkozik rám, azt nem tudom sajnos, és nem említi sehol a költségmentességet.

megnézem ezeket a rendeleteket, hátha ...

2021. aug. 5. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
A "befizetendő" nem feltétlenül azt jelenti, hogy Neked kell azt megfizetned. Az ÖBV a végrehajtói karnak(kamarának), meg a jó isten tudja még, hogy mely szerveknek is befizet kötelezően a behajtási költségből. Tehát nem minden része marad meg neki. Annyiféle jogcímen szed be költséget, hogy azt már sokszor én sem tudom követni. :)
2021. aug. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!