Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azok a gyárak ahol 12 órás...

Azok a gyárak ahol 12 órás műszak van a hét 5 napján azok valahogy illegálisan üzemelnek?

Figyelt kérdés

Mert én úgy ismerem a törvényt hogy amikor valaki 12 órázik akkor úgynevezett hosszabb teljes napi munkaidőben van ami csak úgy lehetséges ha készenléti jellegű munkakört lát el vagy munkáltató, tulajdonos hozzátartozója.


Nos akkor a készenléti jellegű munkakör szerintem azt jelenti hogy egy alkalmazott nem dolgozik folyamatosan hanem időnként várakozva pl vagyonőr(várakozik míg lépnie nem kell),ápoló(várakozik a beteggel mondjuk egy rendelőbe).


Nos akkor egyes gyárakban ahol 12 műszak van a hét 5 napján ott ez hogy lehetséges? Mert egy gyárimunkás operátor dolgozik intenzíven az ő munkájuk nem készenléti jellegű.


Kérlek világosítsatok fel.


2021. júl. 29. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Gyári munkás vagyok napi 12 órát dolgozom már 10 éve és összesen 5 napot nem voltam szabadságon ebben 10 évben. Ezenkívül van túlóra, hétvégi műszak. Utálom de muszáj mert családom nem taníttatott elemi után tovább anyagi helyzetből kifolyólag. 18 éves koromig alkalmi munkákból tengődtem feketén, utána bejelentve majd 20 évesen kerültem gyárba.
2021. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Azt hozzáteszem, hogy nem foglalkozik az üzemvezető azzal, hogy legális e vagy sem.


Őt a bevétel és darabszám motiválja.

2021. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Oké,felvilágosítalak. Ez itt a fidesz játszótere.Itt bármit meg lehet tenni az egyszerű emberrel. Még rabszolgatörvényt is lehet hozni ellene.Igen ellene,mert itt a törvényt nem az ember érdekében hozzák,hanem,hogy az illegális dolgokat legálissá tegyék.Volt régebben egy olyan szabály például,hogy egyenlő munkáért egyenlő bér elve. Ma már nincs szükség ilyen hülye szabályokra.
2021. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
4 műszakos munkarend
2021. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor ez úgy van,hogy valójában a törvényben írtak szerint ez így illegális viszont ennek ellenére legálisként van kezelve?


Ez nagyon durva! De jobb volna egy ügyvédtő vagy valaki hozzáértőbb személy véleményét kikérni. Engem csak az érdekelne hogy a törvényben foglaltak lehetővé teszik e ezt vagy sem ha igen akkor egy hivatkozással meg e tudna dobni,hogy én is átolvashassam.

2021. júl. 29. 21:14
 6/18 A kérdező kommentje:

"Gyári munkás vagyok napi 12 órát dolgozom már 10 éve és összesen 5 napot nem voltam szabadságon ebben 10 évben. Ezenkívül van túlóra, hétvégi műszak. Utálom de muszáj mert családom nem taníttatott elemi után tovább anyagi helyzetből kifolyólag. 18 éves koromig alkalmi munkákból tengődtem feketén, utána bejelentve majd 20 évesen kerültem gyárba."


Add be az önéletrajzodat motivációs levéllel együtt az olyan helyekre mint lidl,tesco, hasonlók a professia.com on keresztül, ha csatolsz hozzá motivációs levelet is és jól meg van írva akkor 3-4 napon belül behívnak interjúra. Annyival jobbak ezek a helyek hogy nem kell itt 12 ni és nincs éjszakai műszak.

2021. júl. 29. 21:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy van-e ilyen, ahol én vagyok, ott a gyárban rendesen van, nincs napi 5 12 óra. Vagy ha igen (karbantartónak kell maradni mert valami félrement), akkor kap extra szabadnapot. (Így van a kiegyezés gyáron belül).
2021. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nincs ott semmi ilyesmi valamint a munkahivatalon keresztül akarták rám erőltetni azzal zsarolva mindenkit,hogy ha nem vállalják el akkor kiteszik őket és fizethetik ahogy tudják a betegbiztosítójukat. :(


A nyugdíjasokra esetleg máshogy vagy ugyanúgy vonatkoznak a törvényben írtak? Mert van ott egy nyugdíjas is aki már 5 éve ott van.

2021. júl. 29. 21:35
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező

A kulcsszó az, hogy LEGÁLISAN ilyet nem lehet csinálni. Illegálisan pedig akkor működik ha a munkavállaló belemegy és csinálja.

Ha a munkavállaló nem tesz feljelentést a cég ellen, vagy amikor kimegy az ellenőr akkor hazudik és letagadja hogy már ötödik napja 12 órázik, akkor a hatóság nem tud mit tenni.

A törvények szabályozzák a munkavégzést és a napi 12 órát, a heti 48 órát nem haladhatja meg a munkavégzés. A munkaidő keretben dolgoztatott munkavállalóknál sem. Egyedül szezonális munkánál lehet ettől eltérni, mert a munkavállaló nem tud paradicsomot szedni januárban vagy éppen birkát nyírni novemberben, csak amikor szezonja van.

Nem tudom miket mesélsz, de nagyon keményen megbüntetik a céget ha illegális foglalkoztatást tudnak bebizonyítani.

"Nos akkor egyes gyárakban ahol 12 műszak van a hét 5 napján ott ez hogy lehetséges? Mert egy gyárimunkás operátor dolgozik intenzíven az ő munkájuk nem készenléti jellegű."

Ahol 12 órás műszak van, ott nem ugyanazok az emberek dolgoznak minden nap. A 12 órás műszakoknak akkor van értelme, ha folyamatos a munkarend, vagyis nem áll le az üzem. Vagy minden nap van 1 12 órás műszak és a másik 12 órában nincs munka, vagy 2 váltott 12 órázós csapat van, az egyik nappal, a másik éjjel. Ilyenkor 2 nap nappal, 2 nap éjjel, aztán 3 nap teljes szünet ami az én volt cégemnél a szokás volt. Így jött össze a hónapban a heti átlag 40 órás munkaidejük és pont amiatt szerették ezt a munkabeosztást, mert 4 munkanap után volt 3 teljes szabadnapjuk amikor azt csináltak amit akartak. Van ahol másképpen oldják meg, de mindenhol be kell tartani hogy még túlórákkal együtt sem lehet több a heti munkaidő, mint 48 óra.

2021. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyon durva mert ott egy hét 5 napján dolgozni kell minden nap 12 órát fixen minden alkalmazottnak. Esetleg utána tudnál e nézni valahogy,hogy Szlovákiában ugyanezek e a szabályok persze csak ha lesz hozzá kedved majd valamikor.
2021. júl. 29. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!