Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A motoros rendszeresen szabály...

A motoros rendszeresen szabálytalankodik. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve felfigyeltem rá, hogy egy tömbház előtt, a szemközti házból néha előcibálja az úriember a motorját. (Társasházban lehet-e egyáltalán bent tárolni a benzinüzemű motort?) Utána végigzúz berregő motorral a járdán. A gyalogosok, ha vannak, azok nem zavarják őt.

Mivel nem vagyok én se egész nap otthon, nem tudom, milyen időpontokban követi el nemes cselekedetét ez az úriember. De biztos, hogy hetente több alkalommal, talán minden nap, mivel este is többször láttam már.

Kinek lehet szólni, hol lehet bejelentést tenni erről? Egyáltalán foglalkoznának vele, hogy ott lessék órákon át, mikor eszi elő a fene az úriembert a társasház ajtócskája mögül a csodálatos járművével?


Kérem, olyanok válaszoljanak, akik kompetensek a témában. Az ilyen "minek foglalkozol vele, nem zavar senkit" és hasonló válaszok nem érdekelnek, nem is fogok reagálni.



2021. aug. 15. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

3


Honnan tudod, hogy dohányzik és piál?


Én nem dohányzok, nem piálok, mégis utálom a motorosokat!

2021. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fsms ***** válasza:
Felveszed és beküldöd a rendőröknek. Elkezdtek ráugrani az ilyen felvételekre.
2021. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Társasházban miért ne lehetne tárolni motort, ha a közös képviselő meg lakók beleegyeztek? Még ha LPG lenne, akkor érteném a kérdésed. Rengetegen bent tárolják télre a motort, amíg futárkodtam több ezer házban voltam és viszonylag gyakran láttam motort, robogót. Persze olyan helyeken voltak ezek, ahol nem zavarták a közlekedőket, nem akadályoztak másokat.


Miután magánterület és neked semmi tulajdoni hányadod nincs ott, ezzel a részével semmit nem tudsz kezdeni.


Járdán valóban nem motorozhatna, habár ez is ilyen "eltűrt" kategória, ha nem csinálja veszélyes módon, mivel a rendőr is tudja, hogy nem feltétlen könnyű dolog végigtolni egy 230 kilós motort mondjuk 30 méternyi járdán. Márpedig járdán motorral amúgy meg szabad állni a legtöbb körülmény között. Ha szó szerint akarnánk a KRESZ-t nézni, akkor minden ilyen parkolásnak úgy kéne kinéznie, hogy a motoros a járda szélénél megáll, leszáll, feltolja a járdára és leparkol. Ez persze nem életszerű, és nem is büntet a rendőr, ha járó motorral, azon ülve gurulsz fel a járdára és így parkolsz le.

Ha valóban gyalogosokat veszélyeztet, az megint más kategória, rendőrségen jelezheted a rendszámával együtt, az se árt, ha van videófelvételed.


Kicsit irigyellek, hogy ilyen szinten van időd ilyen dolgokkal foglalkozni.

2021. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Társasházban miért ne lehetne tárolni motort, ha a közös képviselő meg lakók beleegyeztek?"

Mert benzinüzemű és veszélyes.

Itt nálunk is tároltak bent motort, de engem soha senki nem kérdezett róla, beleegyezek-e. Most ez meglepne, ha igaz, de én úgy tudom, motorkerékpár nagyon nem lépcsőházba való. (Itt most egy négyemeletesről van szó.)


Speciel a járda mellett van autóút is, nem lenne nehéz oda letolni a motort, nem? Vagy mivel van egy kis padka, a járdáról letolással tönkremenne? Én mondjuk gyalogosként nem állnék arrébb a járdán, hogy elférjen a motorral. Amikor kijön a házból és végigzúz a ház előtti fél járdán, nyilván nem azért teszi, hogy a járda végén leparkolja a motort. Az tetszik, hogy senki nem kérdezi, milyen hosszú szakaszon megy végig motorral a járdán, se semmi körülmény nem érdekel senkit, de én vagyok fura, hogy ilyenekkel foglalkozom.


"Kicsit irigyellek, hogy ilyen szinten van időd ilyen dolgokkal foglalkozni."

Irigyelhetsz is. Annyira sok időm van 8 órás munka mellett, hogy közben gyerek mellett a sokadik idegen nyelvet tanulom, és az 5. nyelvvizsgámra készülök. De valakinek biztos ennél fontosabb dolgokra van ideje. Gondolom, az nem jött át, hogy lassan már fél éve ennek, ahogy fent írtam, ennyi idő alatt teneked is feltűnne.


"ilyen szinten van időd"

Valóban nagy idő az a pár perc, míg egy kérdést kiírok. Gondolom, mások sokkal értelmesebben töltenek el ennyi időt.

Jó, persze a kreszt sem az autósoknak, sem a motorosoknak nem kell betartani, mert tök hülyeség, ez az elfogadott, ez a menő, hajrá.

Gondolom, az sem érdekel, hogy van egy bokor a járda mellett, amitől pont nem látni a motorost, ha úgy jön oda valaki.

De a lényeg, hogy ne kelljen a kreszt betartani, és aki szerint ez fontos, annak túl sok ideje van. Hát most mindenki megtudhatta, hogy ez tévedés.

2021. aug. 15. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Segitek neked, es valaszolok a kerdeseidre. Nincs itt kompetens a temaban, nem, senki nem fogja neked kifigyelni es elkapni a csavot. Es akkor legjobb kerdesedre valaszolnek miszerint kinek lehet szólni? Nos, eszedbe jutott, hogy esetleg te magad odamenj hozzá, es baratsagos hangnemben errol elbeszelgess vele? Ahelyett, hogy azonnal jelentgetni meg rendort hivni rá. Ha nem sikerul szot erteni, van egy gondnoka a haznak, van egy kozos kepviseloje a haznak, vannak tovabbi lakok akiket zavarhat, ossze lehet fogni. Emberi oladaladat vedd elo eloszor, ahelyett hogy bejelentgetsz, meg itt hosszasan osztasz olyanokat, akiknek teljesen idegen a te helyzeted es kornyezeted. Ott vannak a lakok, akik ugyanazon a folyoson es jardan kozelekednek, az o velemenyuket kerd ki, senkit nem erdekel hol van bokor, meg milyen hosszan megy a jardan, ha meg szerinted fontos, akkor elso korben irtad volna le. Offline keressél megoldást a problémára, hamarabb a végére érsz.
2021. aug. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"benzinüzemű és veszélyes"

Fűnyírótól a láncfűrészig mindenféle benzines cuccot és a hozzájuk való benzint is tartanak a tárolókban. Meg festéket, higitót, gázpalackot,stb-t.

Az miért nem zavar?

Ja, mert te csak a motorosokat utálod...

Egyetértek az előzővel:Csak az ilyen avh-s, besúgós módszerhez van bátorságod, ahhoz,hogy odamenj és beszélgess vele már nincs.

Úgy tűnik mást nem zavar, hiszen te már fél éve kukkolod és nem történik semmi...

Szánalmas..

2021. aug. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!