Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy fórum vezethet nyilvános...

Egy fórum vezethet nyilvános listát arról kiket tiltott és miért?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom hogy nem szabad a GDPR miatt, de miért is? A felhasználónevek eleve nyilvánosak egy átlag fórumon, az hogy miért tiltották ki meg nem hiszem hogy személyes adat.


Tehát csak felhasználónév - indok

Tehát nem "Kiss József - obszcén megnyilvánulás"van ott, hanem "xXJozsefProGamerXx - obszcén megnyilvánulás" (példa)


2021. aug. 21. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Nem szabad
Szabad
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem hogy az időtartam is ott van de gondolom az meg végképp nem számít.
2021. aug. 21. 16:58
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Beregisztrálok a saját valódi nevemen, és ha egy ilyen listára kiraknak, feljelentem őket a p'csába.


Ez hogy tetszik?

2021. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szabad sok ilyen forum is van ahol leirjak azt is miert tiltottak ki plusz nick nev.


Szemelyes hivatalos adatot nem szabad kozze tenni engedely nelkul.


A valodi neved amugy nem egyedi azonosito...

2021. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudsz beregisztrálni a valódi neveddel mert szóköz és ékezet nem engedélyezett. kissjozsef pedig nem a valódi neved és 100.000 ha nem több ember van ilyen névvel.
2021. aug. 21. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Valódi névvel nem szabad (személyes adat), kitalált nicknévvel - pl. kiscica1995 - szabad.

Az index fórumon van is ilyen topik közlemények néven ahol az adott kategóriára vonatkozóan látható, ha valakit kitiltottak, meg azt is, ha visszaengedték.

Az pedig, hogy esetleg egy anonim fórumon is megadod a valós neved felhasználónévként, az már a te felelősséged.

2021. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 köszi, vezessük vissza a #2-esre. kissjozsef-ként regisztrál, ilyenkor mi van?
2021. aug. 22. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az is elfogadható, hiszen nem kötelező valakinek a saját valós nevét megadnia egy ilyen fórumon. Az, hogy ennek ellenére felvállalja, az ő dolga. Indexen is ismerek olyat, aki a saját, valós nevével van fenn. A #2-es válaszadó szerintem csak "emberkedik", érezni a kommentje hangvételén az üres hőzöngést...

Meg persze jó eséllyel "tenni" is kell azért valami olyat, hogy kitiltsák a fórumról az embert....

2021. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!