Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Voltak olyan esetek, hogy...

IV. KecskeShajt kérdése:

Voltak olyan esetek, hogy utólag a hóhérokat halálra ítélték?

Figyelt kérdés

A hóhérok az adott kor törvényeinek megfelelően a halálos ítéletet hajtották végre, nem csak a középkorban, de napjainkban is.

Vannak olyan esetek, hogy utólag a hóhért ítélik halálra/börtönözték be, mert utólag úgy ítélték meg, hogy a későbbi törvények szerint törvénytelenül ítélték halálra a kivégzett személyt és ezért a hóhért tették felelőssé?



2021. aug. 21. 19:06
1 2
 1/11 Fsms ***** válasza:
43%
Nürnbergi perben történt ilyen.
2021. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg?!


Most olvastam a Wikin a perről és nem láttam benne olyat.

2021. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A népbíróságok nem az írott törvény szerint ítélkeznek. A második világháború után Európa-szerte ültek össze népbíróságok, Franciaországtól kezdve Olaszországon át Magyarországig, és ítélték halálra a háborús bűnösöket.
2021. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen nem volt soha.


Amiről előttem szót ejtenek, azok egészen más esetek. Ott szó sem volt olyasmiről, hogy valakiket bíróságok a hatályos jog szerint halálra itéltek volna.

A nürnbergi perben sem hóhérokat, hanem gyilkosokat itéltek el.

2021. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
4-es, nem igaz. Bárdossy Lászlót például a II. világháború utáni jogi helyzet alapján végezték ki, amely során már az ENSZ alapokmánya volt a viszonyítási pont. Bárdossy védői bepróbálkoztak a "rebus sic stantibus" elvével, azaz az elkövetett tettet azon körülmények között kell értékelni, amikor és ahol azokat elkövette, de semmire nem mentek vele, így a "nullum crimen sine lege" elvével már nem is próbálkoztak. A vádpontok között volt többek között a miniszterelnöksége után a különböző jobboldali mozgalmakban betöltött szerepe is, már az 1945. utáni helyzet alapján.
2021. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ceausescu halálra ítélője 90 elején felkötötte magát.


(Gica Popa)

2021. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6: ez hülyeség.

Felakasztották a szekus férgek.

2021. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Csau halálával nem söprődtek el a szekus férgek?


Akkor ezek szerint itt minálunk is még mindig megvan a régi korszak szelleme: a mai ötvenes-hatvanas-hetvenes korosztály még hordozza. Nagyon értenek az fiatalabbak keményebb, vagy puhább módszerekkel történő becsicskításához. Érzékelhető jelenség. (Persze, tisztelet a kivételnek, de kisebb hányaduk a kivétel.)


"Kihallgatlak, kifigyellek, megfigyellek, mindent tudok rólad, megpróbállak befolyásolni, ha utamban állsz, félresöpörlek, megfélemlítelek, infantilizállak, hülyének nyilvánítalak, megalázlak, stb." - ez a fő csapásvonaluk nagy részüknek. Nem tehetnek róla, mert belenevelődtek, akkoriban csak így lehetett megmaradni munkában, életben is.


Illyés: Egy mondat a zsarnokságról: "Belőled bűzlik, árad / Magad is zsarnokság vagy"


Nagyjából a '75 utáni születésűek azok, akikbe ez már nem szivárgott bele annyira. Én pl. '82-es vagyok. De még így is, hogy már 40 felé közelít a mi korosztályunk is, nagyságrendekkel ifjabbak vagyunk, mint a fentiek voltak 40 évesen! Ők még mentálisan-lelkileg (is) sokkal jobban el voltak használódva, mint mi most... a fenti okok miatt (idevehetjük az akkori hidegháborús légkört is)

2021. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, ma 19:40.kor írtam. folytatom annyival, hogy rosszul, Popa tán lövéssel halt meg, de a lényegen nem változtat, nyilván valószínű, hogy szekus okozta, ahogy a hetes írta.


És még ahhoz, amit leírtam ma 19:40-kor: például ezért van, hogy mi, mai 35-45 évesek (és tőlünk fiatalabbak), mi már mémet-kabarét-dumaszínházat tudunk csinálni mindenből, ami kiskorunkban velünk történt, meg ami most történik, mert a mi horizontunk teljesen máshogy tágult, mint elődeinké. És ez óriási dolog. Fiatalon tart!

2021. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, kicsit o-f-f voltam, de jó volt magamból kiírni.
2021. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!