Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinál az ügyész? (Többi...

Mit csinál az ügyész? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A következő órára lenne az a feladat, hogy el kell játszani egy tárgyalást, amiben én az ügyész szerepét kaptam! Viszont nem tudom pontosan, hogy mit is kéne csinálnom.

A történet nagy vonalakban annyi, hogy egy hotelben az egyik vendég kiönti a kóláját az ágyneműre, ami moshatatlan, ezért a hotel ki akarja vele fizettetni az új ágyneműt, aminek az árát a vendég sokallja és nem akarja kifizetni, majd a hotel bíróság elé viszi az ügyet.

Szóval a kérdés, hogy mit is kéne csinálnom?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. nov. 6. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zagyvasag..


Ugyeszek a buntetougyekben vannak. Ok kepviselik a vadat, az allamot.


A te ugyed nem buntetougy. Nem buncselekmeny az uditot agynemure onteni. A te peldad egy polgarjogi ugy. Ott nincs ugyesz, van egy alperes es egy felperes. Ott az egyik fel javara itelnek. Nincs bunosseg, nem mondjak ki azt h xy bunos.



Az ugyeszseg a btk szerint hatarozza meg a vadat buntetougyekben. O inditvanyozza hogy a cselekmeny mondjuk rablas vagy csak kifosztas..az ügyész a targyalason a vadat probalja bizonyitani, kvazi eliteltetni akarja a vadlottat. Termszetesen ez azert lehetseges, mert eleve csak olyannal szemben emelnek vadat, aki ellen az ugyeszseg ugy gondolja hogy bunos illetve a bunossege megalapozott. Tehat csak magatol nem vadolhat meg senkit, ahhoz kellenek bizonyitekok, amiket a targyalas soran be is kell mutatnia. Amerikai sorozatokban ilyenkor mutatjak be pl a lofegyvert.. vagy hivnak tanuskodni szakertoket

2021. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Én is erre gondoltam, nem is értettem az egészet. De akkor mégis mit csináljak, mit kéne eljátszanom szerinted?
2021. nov. 6. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondani a tanárnak hogy ez meg polgarjogi ugynek is rohejes, es hogy kartalanitassal es karteritesekkel nem foglalkozik egy ugyesz. Ok buntetougyekkel foglalkoznak.
2021. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából valószínűleg baromság az egész, mert ilyen amerikai féle az egész, mert esküdtszék is van (az direkt van, hogy több ember vegyen részt), de gondolom ilyen ügyekben az sem lenne (bár fogalmam sincs, nem értek hozzá). De mindegy, majd valamit összehozok. Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 6. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel esküdtszék nincs a kontinentális jogban csak az angolszászban, így természetesen nem lenne se PTK-s, se BTK-s, se MTK-s ügyben.

Egyébként milyen órára kell ez, miért nem adott semmilyen instrukciót, segédletet sem?

Egyszerűen legyen az első mondatod az, hogy ez polgári peres ügy, így az ügyészség nem illetékes.

2021. nov. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Ez szállodai ismeret órára kell, most vesszük a kártérítést, meg ilyesmit és arra. Ami jó, hogy ezt mind németül, csak hogy semmiféleképpen ne értsük, mi van:D
2021. nov. 7. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!