Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató az elévülési időn...

Munkáltató az elévülési időn túl hogyan követelhet tőlem pénzügyi elszámolást? Még a NAV se követelheti

Figyelt kérdés

5 éven bőven bőven tűlmenően kér (követel!!!!) tőlem pénzügyi adatokat a cég és levonással fenyeget ha nem teszek neki eleget. Ugyanis 8-9 évvel ezelőtt mikor ide kerültem egy darabig áruátvevő és átadó is voltam, és volt hogy pént vettem át ügyfeleketől akkor még kéi nyugta ellenében.

A kézi nyugták irattárba kerültek majd az őrzési időn túl (5 év) kidobásra. Ahohgy annak lenni kell.

És most a cég kitalálja hogy igazoljam a 8-9 évvel ezelőtti átvételeket. Még a NAV maga sem kérhetne ilyesmit.


Ennek köteles vagyok elehget tenni? Nem bőven elég ha azt mondom hogy minden 5 évnél régebbi pénzügyi dok.a hatályos jogszabályok értelmében selejtezésre került?

Mint ahogy valóban a kukába került sok éve.


2022. jan. 2. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a cég nem rendelkezik-e másképp az iratok megőrzéséről, és te vagy-e a tárolásért/archiválásert felelős, mert ha az pl. egy másik kolléga, akkor sajna, te nem tehetsz róla.


Ha nem is rendelkezett másképp, és az 5 év van érvényben, akkor sem te vagy a hunyó.


Szerintem érdemes megkérdezni ügyvédet. Fontos tudni, hogy miket írtál alá pl. oktatás címszóval. Nálunk nem annyira divat, de pl. németek minden egérfingot aláíratnak, amit elmondtak, pl. adatvédelem meg ilyenek, és akkor ha azt mondod, nem tudtad előveszik az aláírásod.


Magyaroknál ez ritka, ami neked jó.

2022. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na ez jó amit írsz mert igazi sutyerák módon minden fű alatt ment anno soha semmit ezzel kapcsolatban alá nem írtam, lévén ez nem is az én dolgom lett volna anno csak akinek csinálni kellett volna az a főnök fia volt aki f****szt hegyezni járt be, de nem dolgozott így rám lőcsölték a feladatot de csak úgy sumák módon nulla papírrral. A nyugtakezelés papíron a főnok fia dolga volt (csak b***ott csinálni...)
2022. jan. 2. 17:10
 3/4 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor nyilván a főnök a fiát nem veszi elő másra keni majd, és én majd elbukom az állásom emiatt. mert ezt a dolgot rám tolni nem tudja, és mérgében bosszút áll: kirúg. ez lesz.

Persze más indokkal.

2022. jan. 2. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, megint a munkaügyes troll
2022. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!