Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkéntesen, béren felül, nem...

Önkéntesen, béren felül, nem tévedésből adott jutalom visszakövetelhető-e csak azért mert felmondtam?

Figyelt kérdés

Éves jutalmat kaptam (kaptunk) még decemberben, de a számfejtők miatt ez csak jan közepén jött meg. Megkaptam (utalva) rá egy hétre felmondtam.


A cég azt akarja adjam vissza. Én nem adom vissza miért adnám. Önként adtálk, nem tévedésből, mert az éves teljesítményem alapján úgy gondolták rászolgáltam.


És nyilván az én 2021-es teljesítményemet utólag nem csökkenti az, hogy 22-ben felmondtam. EZ teljesen nyilvénvaló.


A céges szabályzat úgy rendelkezik jutalom nem adható felmondás alatt álló személynek. Én amikor kaptam, nem álltam felmondás alatt.


Miért adnám vissza?

Nem adom vonják le, de akkor per.


2022. febr. 1. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

mekkora cég? Multi vagy magyar?


Én is úgy gondolom, hogy az elmúlt évre járt, amit te fel is vettél. És csak utána adtad be a felmondást - tehát sem a számfejtés, sem a fizikai kézhezvétel pillanatában nem álltál felmondás alatt...

2022. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
#munkaügyestroll
2022. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Pedig adjad csak vissza szépen. Miért is vagy ilyen zsugori ?

Perelgethetsz de a per tárgya mehet az ügyvédedre mert nem tudod hogy kell perelni.

Meg amúgyse illet meg az összeg.

2022. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"de a per tárgya mehet az ügyvédedre mert nem tudod hogy kell perelni."


Tök8 mennyi megy el, ha 3x annyi az ügyvéd mint maga az összeg, akkor is per lesz. HA elveszik. És kénytelenek lesznek mert magamtól oda nem adom.

És ugye felmondtam így attól se kell félni hogy kirúgnak.

2022. febr. 1. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezért tart itt magyarország, mert ilyenek a “munkavállalók”.
2022. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehogy visszaadd. Már nálad van az összeg, valószínű ez egy jelentéktelen összeg nekik, és a pereskedés többe kerülne nekik, ha egyáltalán jogszerűen visszakövetlehetik.


Túl lesznek rajta. A főni csak szívatni akart ezzel.

2022. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!