Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyik kollégám sunyiban...

Az egyik kollégám sunyiban állandóan fényképeket készít rólam a telefonjával, amibe én nem egyeztem bele, feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Pl.: az utcán vagy a múltkor ebéd közben is elkezdett fényképezni a telefonjával és ezekről nem is tudok, nem kér engedélyt, csak pár nappal később vagy héttel később átküldni nekem messengeren. Hiába mondom neki, hogy ez nem szép, meg, hogy álljon le ezzel, csak vigyorog. Olyat is szokott, hogy telefonálást imitál és közben készíti a képeket. A munkahelyemet ebből ki szeretném hagyni, mivel ott nem csinálja ezt, csupán a szabadidőnkben, illetve mondhatni ő az egyik közvetlen főnököm, így ott maximum én lennék szankcionálva és ő nem. Nekem azzal nincs gondom, ha végül engem is elbocsátanak a munkahelyemről, csak azt szeretném elkerülni, hogy emiatt az idétlenkedés miatt végül csak pont őt ne érje semmilyen jogos hátrány. Elképzelésem szerint ez is állhat ennek az egésznek a hátterében, hogy szándékosan provokál ezzel, hátha ott hagyom ezt a munkahelyemet. Nekem fontos lenne ez a munkahely, mert viszonylag jó a fizetés és jelenleg a feleségem munkanélküli.
2022. febr. 4. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Nem.

Nem tilos másokról fényképet készíteni.

Azt nyilvánosságra nem lehet hozni engedély nélkül - kivéve ha közösségi területen készült a kép.

Azért csinálja mert te jól láthatóan kiakadsz miatta és fel tud vele idegesíteni. Hagyd ezt abba és akkor ő sem fogja folytatni.

Ne foglalkozz vele, ne reagálj a képekre sehogy. Ne grimaszolj, ne válaszolj rá vissza, esetleg még inkább tegyél úgy ha mutogatja vagy kérdezi, mintha neked ez jó lenne. Tegyél inkább degradáló kijelentéseket, mint: látom ma még nem is csináltál elég képet, hogy fogsz így tudni este elaludni? Vagy: tudom, nagyon szerelmes vagy belém. Esetleg a többiek előtt megjegyezheted, hogy ma hanyadik képnél tart és tippeljenek hányat fog még rólad készíteni aznap, vagy hogy "hát igen, szegény nagyon odavan érted és nem képes magát visszafogni, az óvodásoknál ez tényleg nehéz is", stb.

Ha azt látja hogy te jobban szórakozol a helyzeten, mint ő, vagy legalább, hogy egyáltalán nem tud vele meghatni, akkor fogja abbahagyni.

2022. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteni feljelentheted, csak senki nem fog vele foglalkozni, mivel nem törvényellenes valakit lefotózni. Kizarólag abból lehetne baja ha visszaélne a képekkel.
2022. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nyilvánosságra nem lehet hozni engedély nélkül - kivéve ha közösségi területen készült a kép."


Akkor is illik engedélyt kérni, kivéve, ha az adott személy egy tömeg része, tehát nem konkrétan róla készül a kép.

Viszont van az úgynevezett "hallgatólagos hozzájárulás", ez azt jelenti, hogy ha konkrétan nem tiltakozik a személy, nem tesz az ellen, hogy elkészüljön a kép (nem fordul el, nem takarja el az arcát), akkor azt úgy lehet venni, hogy beleegyezett a kép elkészítésébe, és felhasználásába, pl.: "nem jogsértő, ha az újságíró a jogszerűen (akár az érintett hallgatólagos hozzájárulásával) elkészített és felhasznált fénykép felhasználásával készült újságcikket az ábrázolt személynek előzetesen nem mutatja meg."

[link]

2022. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a képeken többnyire nem nézek bele a kamerába, mivel mondom, hogy sunyiban csinálja őket
2022. febr. 4. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
miert nem konfrontalod? allj a kepebe es kerdezd meg hogy miert fenykepezget teged sunyiban? en a felettesedhez is mennek es bemartanam. ez nagyon ijeszto viselkedes
2022. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Fotózgat majd küldözgeti neked? Ez simán lehet már zaklatás, érdeklődj a lehetőségeidről a rendőrségen, ill. tájékoztasd a feletteseit, HR-est, hogy miket csinál.
2022. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!