Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behívhatnak katonának ha...

Behívhatnak katonának ha lemondok az állampolgárságomról?

Figyelt kérdés

Magyar és Angol állampolgár vagyok, jelenleg Angliában élek, már több mint 10 éve. Ha az orosz-ukrán tovább terjedne, egészen Magyarországig behívhatnak katonának vészhelyzet esetén?


Ha lemondok a magyar állampolgárságomról, kényszeríthetnek hogy csatlakozzak a katonasághoz?



2022. márc. 1. 16:16
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
69%
Nem, ha nem vagy magyar állampolgár, akkor nem hívhatnak be.
2022. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudsz lemondani az állampolgárságodról csak ha van már egy másik állampolgárságod.

Ha van, akkor onnantól csak annak a másik államnak a polgára leszel és csak az az ország hívhat be katonának.

2022. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, Magyar és Angol állampolgár vagyok.


Köszönöm a segítséget.

2022. márc. 1. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

En sem tervezek meghalni egy orszagert.. lehet gyava vagyok de leszarom mit mondanak a szajkaratesok itt a gykn. A tobbseg osszeszarna magat az elso bomba utan. En is.


Nem fogok meghalni egy zaszloert egy orszagert. Nem fogok masokat megolni akik szinten akaratukon kivul vannak benn egy haboruban

. Mert ugye most sem Putyin vagy Lavrov viszi vasarra a biret..

2022. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Bőrét
2022. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem hívtak be katonának, mert mozdonyvezető vagyok.
2022. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság számomra Magyarország nem sokat adott. A teljes iskolai évem katasztrófa volt. A papírokat megszereztem egy jobb munkához, de amihez elég volt az havonta 50/ezer ft vagy gyári munka. Miután Angliába költöztem, pár hónapra rá egyből találtam egy kényelmesebb munkát ami család centrikusabb.


Ha szükséges katonának állnom, akkor inkább Anglia mint Magyarország, ahol a teljes életkörülményem 0-hoz közelített csak mert nem Budapesten lakok.

2022. márc. 1. 17:04
 8/8 anonim válasza:
jó. és h mond le egy kettős állampolgár a magyar állampolgárságáról ha továbbra is itt él MO-n, itt van tulajdona, iratai ? kérdező h tartod meg az angol állampolgárságot és mondassz le a magyar állampolgárságról??
2022. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!