Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 500 ezer Ft egyszeri támogatás...

500 ezer Ft egyszeri támogatás rokkantsági ellátottaknak?

Figyelt kérdés

Ti tudtatok erről? most olvasom csak a cikket, és az is azt írja, hogy a kormányhivatal szándékosan nem is küldött senkinek értesítést, szóval aki szemfüles volt, az megkapta, de a határidő febr 28 volt.


Ki mit tud erről? és az esetleges határidő-kicsúszásról? Lehet itt még tenni vmit? Az a durva h tényleg most olvasom először, de beszéltem kormányhivatalossal, és azt mondta, h az ilyet nem szokták nagydobra verni, azért volt nagy csend a téma körül.


"idén február 28-ig választhattak azok, akik számára tíz évvel ezelőtt rokkantsági ellátást állapítottak meg. Félmillió forintos egyszeri kompenzációt kérhettek"


[link]



2022. márc. 6. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem nem érint, de valamikor 12-ben sok rokkantat vissza minősítettek jogtalanul. Bíróság mondta ki, hogy kárpótolni kell őket. Erre kormányunk felkínált fél millát. Aki figyelt az eseményekre és számolt, az ügyvédhez fordult, mert kiszámolva ettől több jár. Nem követtem részletesen, mint írtam, engem nem érint.
2022. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többször olvastam róla különböző portálokon, nem volt titok. Itt a gyk-n is olvastam róla.
2022. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Választhattak egy egyszeri támogatás és egy későbbi, bírói ítélet között, ami jóval több lesz majd. Az egész arra ment ki, hogy spóroljanak a jogtalan elvonások miatti perekben.
2022. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


ezt a cikket akarhattad linkelni.


Gondolom hogy azért aki ilyenben él az erről tudhatott, de ha nem akkor marad a remény, hogy megszületik az a törvény ami a rokkantság felülvizsgálatáról szól és így majd ezután fog az nagyobb ellátást kapni aki nem kérte ezt az 500 ezeret.

2022. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszélj egy ügyvéddel.
2022. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, ez akart lenni, bér aztán facebbok-csoportokban is látom, h most kezdenek csak beszélni róla.


[link]


nem teljesen tiszta. aki "rokkantsági ellátott" volt (bármilyen betű-minősítéssel), az automatikusan kérhette vagy csak az, akit visszaminősítettek rehabilitálhatóvá?

2022. márc. 6. 10:27
 7/7 A kérdező kommentje:

#4


ez a durva, h nem! most olvasom h sokan panaszkodnak arról, csak most tudták meg az egészet, mert szándékosan smemi értesítést nem küldtek róla, és bizony nagyon sokan nem értesültek erről a lehetőségről.

2022. márc. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!