Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Elveszítettem a munkámat 20 év munkaviszony után. Átestem a Covid fertőzésen még tavaly, utána rengeteg post covid tünetem maradt vissza, rengeteget jártam orvoshoz, sajnos rossz helyre. Hónapokig csak annyit mondtak, ez poszt covid. A munkáltatóm nem nézte jó szemmel a sok orvoshoz járást, állandóan piszkált a főnököm. Munkát nem adott, elküldött szabadságra. Miután lejárt a szabadságom, azt mondta, nem tud nekem munkát adni többet, így végül is felmondtam. Elmentem munkanélkülire, közben kiderült, hogy mi okozta a problémáimat.


Cukorbeteg lettem, vastagbél gyulladásom lett, vas anyagcsere zavar alakult ki, és Lyme kóros vagyok. Valószínűleg ezek okozták a rosszulléteimet. Végre találtam olyan orvosokat akik foglalkoznak velem. Az orvosaim elindították a kezelést, minden betegséget külön külön. De van egy probléma. Lassan lejár a három hónap munkanélküli. A Lyme kór kezelése nagyon sokáig tart, vastagbélgyulladás mellett még komplexebb a dolog. A lényeg, hogy heti szinten kell orvoshoz járnom majdnem. Mi lesz, ha lejár a munkanélküli? Így sehova nem jelentkezhetek, hogy ennyit kell orvoshoz rohangálnom. Ezt szerintem egy munkáltató sem tolerálja. Sajnos elég későn derült ki mik a kialakult betegségek, amik a tüneteket okozzák.



A klinikán az orvosok mondták, hogy még nagyon sok vizsgálat hátra van mindig, egy csomó labor értékem rossz, utána kell járni azt mondták. De ha elmegyek valahova, és mindig el kell mennem orvoshoz, akkor mi lesz? Az előző munkahelyem is 20 év után elintézte, hogy ott kelljen hagynom...


Mi lenne a legjobb megoldás erre a helyzetre?



2022. márc. 27. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb megoldás ha leszázalékoltatod magad.
2022. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Te nem vesztetted el a munkádat, te magad mondtál fel 20 év után😂.. Ha nem tudnak munkát adni, mondjanak fel, de 20 év után már jár azért egy kis végkielégítés is. Ezt te nagyvonalúan ott hagytad, ezért ne rinyálj itt kérlek, éppeszű ember nem fog sajnálni egy idiótát.
2022. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Akkor én nem vagyok épeszű. Mert sajnálom, hogy így járt a kérdező.

A munkáltató volt szemét, hogy egy olyan dolgozót simán elenged, akinek 20 év munkaviszonya volt.

Nekem 16 év volt a munkahelyemen, és mikor bejelentettem, hogy szklerózist diagnosztizáltak, úgyhogy itt a felmondásom, egyből azt mondták, hogy majd inkább ők mondanak fel, nehogy ennyi évet itt hagyjak.


A kérdésre pedig én is csak azt tudom javasolni, amit az 1-es hozzászóló, hogy próbáld meg a leszázalékoltatást.

2022. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ezért nem százalékolják le. Nem kellett volna felmondani. Húzni amíg lehet táppénzen és kikezeltetni magad. Majd elküldenek ha akarnak. Mire oda jutsz hogy felmondanak az több hónap. Meggyógyulva válthattál volna munkahelyet
2022. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, de talán megállapítanak egy rehabilitációs járadékot, ami kitarthat a következő felülvizsgálati időpontig, és addigra kikezelik a kérdezőt.

[link]

2022. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

3-as, ahogy olvasom, valóban nem vagy épeszű, már bocs😂. Odamenni, hogy bocsi beteg lettem, ezért felmondok? Ez egy vicc ugye?

Leviszem az orvosi papírokat az üzemorvosnak, az megállapítja, hogy alkalmatlan vagy a további munkavégzésre, innentől vagy keres neked a munkaadó egy olyan munkát, amire az egészségi állapotod szerint alkalmas vagy, vagy ha ilyet nem tud, akkor felmond és fizet. De tovább megyek, olyan is van, aki bepereli a munkáltatót, hogy ott kapta a betegséget😃. Neked szerencséd volt, hogy annak ellenére, hogy látták rajtad, hogy balek vagy, mégsem húztak le azzal a pénzzel.

De a legnagyobb baj, hogy ilyen cseléd mentalitású, szolgalelkű emberekkel van még mindig tele a munkaerőpiac, akik lenyomják a béreket, mert még ő érzi megtiszteltetésnek, hogy alamizsnáért dolgozhat. Bocs a nyers fogalmazásért, de ami a szívemen, az a számon.

2022. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Félelmetes mennyire kegyetlen ember vagy utolsó. Ijesztő.
2022. márc. 27. 20:28
 8/16 anonim ***** válasza:

Sem a munkáltatóm, sem engem nem ismersz, hogy véleményt nyilváníts arról, ahogy én a saját dolgom kezeltem.

Olyasmit nyilván el sem tudsz képzelni, hogy valaki szereti és tiszteli a munkahelyét, és őt is szeretik azért, ahogy a munkáját végzi. Az elismerés sem akárkitől jött.

Üzemorvos meg nálunk nem volt. Tudniillik nem üzemben dolgoztam.

Aki bepereli a munkahelyét, az nyilván akkor teszi, ha ott kapta a betegséget.

Nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, hogy a szklerózis multiplex mit jelent? Mert a beszólásaid alapján nagyon úgy tűnik, hogy talán nem vagy naprakész a témában.

Azzal nincs baj, hogy ami a szíveden az a szádon. DE! Ha erre „ cseléd mentalitású, szolgalelkű” én most válaszolnék, akkor innen kitiltásra kerülnék. Márpedig annyit te nem érsz.

2022. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, az előző kommentem nem neked szólt, hanem a 6-ik válaszolónak.
2022. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocs, de akármennyire is kegyetlen volt 6-os, teljesen igaza van.

Miért mondtál fel? Ha ők rúgnak ki, akkor kapsz végikielégítést. Így mit kaptál? Szart se. Ez a te hülyeséged...

2022. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!