Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az e-mail miért nem annyira...

Az e-mail miért nem annyira hivatalos?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy építkezésen, majd nem fizettek ki, feljelentettem a céget, Budapesten van az ügy a munkaügyi bíróságon. Kérték, hogy további papírokat terjesszek fel. Nekem már elegem van a postai levélküldésekkel, minden egyes levél ezer forinton felül van, ha küldök, mert ajánlva+tértivevénnyel érdemes. A többit e-mailen küldeném, amely dokumentumok pont fontos perdöntő iratok lennének. Úgy gondoltam, hogy e-mailen beszkennerve küldeném, de hallottam már, hogy postai úton hivatalos, e-mailen nem. Lebeszéltem a munkaügyi bìrósággal, hogy küldhetem mail-ben, azt mondták küldjem, mert az e-mail is hivatalos.

Ha lefotózom a személyimet, lakcímkártyámat, valamint egy papírra leírom tollal azbaláírásom, azt is lefotózom, és még ezeket is beszkennerem mellé és csatolom, akkor van annyira hivatalos, mint ha postán küldeném?



2022. ápr. 17. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem hivatalos, mert egy fénykép sok módon manipulálható.

Például ha egy e-mailben küldött dokumentumot lobogtatna a másik fél, amiben az áll, hogy minden követelésről lemondasz és szerepel rajta az aláírásod, akkor nehéz lenne bizonyítani, hogy nem te küldted.

Ehhez képest a papír alapú dokumentumok sokkal nehezebben manipulálhatóak.

2022. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Á-á. Az e-maillel még nem lenne nagy gond, de a papírra írt aláírás és annak lefényképezése nagyon kevés. E-aláírás kell, hitelesítés.
2022. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Legjobb lenne ha ügyfélkapun intéznéd
2022. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Mert a hivatalos szerveknél sokan vannak, akiknek nincs szellemi kapacitásuk arra, hogy tudjanak e-mailezni.
2022. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapu és e-papír
2022. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
Az avdh aláírás is jó szokott lenni.
2022. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az emailt elfogadjak a hatosagok es kozmuvek is! Fotozva is jok az iratok. A szemelyid es lakcimkartyad Es az alairasod ne kuldd el emailben!! Veszelyes es feltorhetik.


Kertek az irataid masolatat?? Ha nem kertek,ne kuldd el!!! Nem szoktak kerni!

2022. ápr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!