Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam privát levelet egy...

Kaptam privát levelet egy illetőtől, melyben sérteget. Kitettem a a levelét a nyilvános oldalra. Ezért beperelhet ? Ez levéltitok megsértése ?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve"

"A bűncselekmény jogi tárgya másnak zárt küldeményben, illetve elektronikus hírközlő hálózat útján továbbított közlés tartalmának titokban maradásához fűződő személyiségi joga."

[link]


Majd egy jogász válaszol, ha átkerült a törvények/jog topikba, de szerintem a lényeg a "másnak" szó, vagyis harmadik fél nem férhet hozzá üzenethez. Te a címzett vagy, így nem sértettél levéltitkot. Hogy egyéb vétség-e, ha valamilyen kárt okozol neki a közzététellel, az más kérdés.

2022. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem az. Gyakran tesznek ilyet. Az a levéltitok megsértése, ha valaki úgy olvassa el, hogy nincsen tudatában az akinek szól a levél
2022. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. jún. 9. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha nem neked szol hanem masnak. A neked szoloval amennyiben nem tartalmaz harmadik felre vonatkozo erzekeny adatokat, infokat megteheted vagy ha tartalmaz es kitakarod ugyis megteheted.
2022. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem levéltitok megsértése.

Egyébként én is tettem már ki mocskolódó privát levelet. Ott egyértelmű volt az is, hogy melyik válaszokat írta a kérdéshez a privát üzenet írója. Többet nem is mert hozzászólni. :-)))

2022. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Levéltitok az más. Nyugodtan kirakhatod
2022. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. jún. 9. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!