Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben szerzői jogi...

Ilyen esetben szerzői jogi ügyvédet kell keressek vagy másmilyet?

Figyelt kérdés

Egy alkotói tevékenységből származó termékem felhasználásának kapcsán kötnék szerződést egy céggel. (ha nem muszáj, nem konkretizálnám)

Ezzel nincs is gond, viszont én szeretnék inkognitóban maradni. A cég számára ez szokatlan álláspont, de elfogadják. Én viszont örülnék, ha be lenne számomra ez jogilag biztosítva, tehát egy olyan mellékes szerződés megírására gondoltam, amiben kiköthetném, hogy a személyemmel, mint alkotóval kapcsolatban milyen adatokat hozhatnak nyilvánosságra.

Van ügyvéd, aki ilyennel foglalkozik? Ez mennyire általános kérés, tehát úgymond egy "mezei", szerződéseket és okiratokat kiállító ügyvéd is elég, vagy jobb egyből szerzői jogi ügyvédet keresni, mert a témakör ahhoz kapcsolódik?

(Mielőtt valaki a miértre kérdezne: karrierfókuszú döntés, ahol jobbnak látnám, ha a háttérben maradnék. Semmi illegális felhangja nincs, abszolút személyes indokom van rá csupán).



2022. jún. 20. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

"karrierfókuszú döntés"


Akkor mi a sz@rért a gyakorikérdéseken várod a készpénznek vehető választ?

Hívj fel egy ügyvédi irodát és érdeklődj.

2022. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szerzői jog személyhez kötött. Hogyan akarsz titokban maradni ha a te szerzői jogodról van szó?
2022. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1: Az alapján, amit kiemeltél a kérdésből, úgy tűnik, hogy meg sem értetted, mit jelent. A Gyakori Kérdések amúgy épp azért létezik, hogy az ember kérdéseket tegyen fel. Meglep?


2: Azt hittem, elég konkrétan fogalmaztam, itt:


"szerződés megírására gondoltam, amiben kiköthetném, hogy a személyemmel, mint alkotóval kapcsolatban milyen adatokat hozhatnak nyilvánosságra."


Tehát nyilván nem a cég nem ismerhetné a személyem, hanem a nyilvánosság. Lebutítva: nem árulhatnák el a valódi nevem, vagy a korom, vagy a születési helyem, stb.

2022. jún. 20. 20:37
 4/4 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő ebben a témámban viszont ha velem történne ez és lenne egy termekem amit árulni szeretnék először végeznék olyan tevékenységeket amelyekkel felmérhetem hogy egyáltalán van erre igény. Aztán ha ugy vélem hogy van rá igény akkor kérésnek egy sima ügyvédet akitől megkérdezném hogy hogy működik ez az egész meer valószínűleg ő erről sokkal több mindent tud de valószínűleg a szerzői jogi ügyvéd lesz a megfelelő

Érdeklődj

2022. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!