Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebédszünetben (munkaközi...

Ebédszünetben (munkaközi szünetben) ha a szerződésben nincs kikötve, rendelkezésre kell állni?

Figyelt kérdés

Van egy vitás helyzetem most a főnökkel, elmentem ebédelni kivételesen és pont akkor álltak le a szerverek, amit én felügyeltem, így ~30percig nem voltak elérhetők. (20 helyett 30perc ebédszüntet kapunk de az idő fix 12:00-12:30) Nem vittem magammal telefont mert a táskámat és a dolgaimat bent hagytam az irodában, csak a sarki kávézóba szaladtam le.


Most a munkáltató meg szeretné vonni emiatt a szép kártyát tőlem a következő időszakra (sőt szóban elmondta hogy már megvonta), én ezzel nem értek egyet, mert szerintem nem kellett rendelkezésre állnom a munkaközi szünetben.


Azzal sem értett egyet hogy elhagyhatom munkaközi szünetben az irodát szó nélkül, mert minimum be kellett volna hozzá menni elkéreckedni (komolyan itt már úgy érteztem magam mint anno a suliban).


2022. jún. 24. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen speciális munkakörben illik magadnál tartani egy telefont.
2022. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát a munkaszerződésed ismerete nélkül nem lehet válaszolni arra a kérdésre, hogy a munkaszerződésedben pontosan mi áll. Neked kell előszedni és elolvasni az idevonatkozó részeket, például az ebédszünet mit jelent vagy a szerverek felügyelete.
2022. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha nem bánjátok nem scannelem be, de nincs benne semmi rendelkezésre állási idő sehol, ezt a kérdésbe is odaírtam.
2022. jún. 24. 15:09
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg engedély nélkül nem hagyhatod el a munkahelyedet munkaidőben. A szünet az meg szünet, nem nyári vakáció. Itt most nem neked van igazad, még akkor se, ha kellemetlen.
2022. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Ezer féle módon meg lehet fogalmazni egy munkaszerződést, nem kell rendelkezésre állási időnek nevezni benne semmit. És nem is ez lehet az egyetlen pont, aminek nem tettél eleget.


Nagyon egyszerű példa, ha te felügyeled a szervert, feladatod lehet a helyettesítésedről gondoskodni, arra az időre, amíg nem felügyeled, aminek előfeltétele, hogy jelzed a távolléted és/vagy elérhető vagy.


Tehát még mindig csak úgy lehet segítséget adni, hogy a munkaszerződésedet valaki végigolvassa, tehát keress meg egy ügyvédet, akit kifizetsz, vagy teljesen felelsleges itt kérdezgetni.

2022. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy az ebédszüntetet (munkaközi szüntet) csak a munkahelyen lehet eltölteni.


Oké már ezt is tudom. Akkor ez volt a gond.

2022. jún. 24. 17:17
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 Szünet alatt nem felügyeltem eddig sem a szervert és nem is kell, hisz az nem munkaidő. Nem is várják el tőlem.


A probléma itt akkor az volt hogy elhagytam a munkavégzés helyét a munkaközi szünet (ebédszünet) alatt.


Rendelkezésre állás továbbra sincs a munkaszerződésben, márcsak azért sem, mert arra alapbér 20%-a járna a munka törvénykönyve szerint, amit nem kapok.

2022. jún. 24. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Csavarod, meg kevered a szezont a fazonnal. Az, hogy te szerződés szerint folyamatos munkaidőben meg ügyeletben vagy, meg az, hogy 10 perccel eltolod a szünetet, mert épp szükség van rád, az nem összehasonlítható kategória. Hogy te utálod a főnököd, az egy dolog, de nem fog neked képzeletbeli univerzumot kreálni.
2022. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Várjunk csak:

[link]

"A munkaközi szünet jellegéből adódik, hogy a munkáltató például nem tilthatja meg, hogy a munkaközi szünet idejére a munkavállaló a munkahelyet elhagyja."


Akkor most mi az igazság?

2022. jún. 24. 17:25
 10/12 A kérdező kommentje:

#8


A munkaközi szünet nem tagadható meg ergó Magyarországon senki sem lehet "folyamatos munkaidőben".


mind1 én itt ráhagyom.

2022. jún. 24. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!